şükela:  tümü | bugün soru sor
  • her anı tehlikeler barındıran bir ortamdır. bugün saat 11:20 sıralarında tem kozyatağı istikametinde sol şeritte ilerlerken orta şeritte aşırı hızlı gelen bir doblo en sağ şeritte ağır ağır ilerleyen ducato'ya arkadan küüt diye çarptı ve önüme doğru devrilerek savruldu. bir anlık refleksle aynaya bakıp arkadan yakından kimsenin gelmediğini görünce frene asıldım, bu sırada devrilen doblo önümde sürüklenerek ilerlemeye devam ediyordu. neyseki solda yeterince mesafe olduğu için sadece savrulan parçalara çarparak aradan kaçmayı başardım. resmen film sahnesi gibiydi... sonradan kazada sadece yaralı olduğunu öğrendim. eğer dobloda yolcu olsaydı ilk çarpmada kesinlikle ölmüştü. eger o an radyo ya da telefonla oynuyor olsam ve kazayi 1 saniye geç görsem kaçmaya fırsatım olmadan yolun ortasında yan yatmış dobloya gömecektim...

https://twitter.com/…tatus/1094876943344984064?s=19
  • 1.98 km'ye navigasyonda 1 saat 08 dakika gibi bir süre göstererek yine harikalar yaratan trafiktir...

2 damla yağmur iş çıkışıyla birleşince böyle oluyor.

göt kadar toprak 20 milyonu kaldırmıyor, hala bizim mal siyasiler bu sehrin nüfusunu arttırma derdinde...
  • ekonomi ve iş araştırmaları merkezi inrix tarafından 220 kentte yapılan araştırma sonucu yayınlanan rapora göre 2018 yılında en fazla trafik sıkışıklığı yaşanan kentler arasında moskova birinci sırada yer alırken, ikinci sırada istanbul yer
    alıyor.

tanım: istanbul’un bitmeyen derdi.
  • gerilim filmi tadindadır beklersiniz açılmaz aksine daha da artarak devam eder.
  • köprüden geçmesem de her iki köprünün (15 temmuz şehitler ve fsm) trafiğine de girerek boş geçmediğim hede. (bkz: köprü trafiği)
  • bugün bana uçağımı kaçırtmış lanet ötesi bir trafiktir. moskova trafiğini görmüş biri olarak moskova 1. liği hak etmiyor diyorum. kesinlikle birinci istanbul olmalı. moskova'da heryeri ağ gibi örmüş metro hattı var en azından.
    bugün saat 16-10 da evden çıktım mecidiyeköy'den ve 19.45 iç hat uçuşumu kaçırdım. tam tamına saat 19.35 de sabiha gökçen havalimanı'nda olabildim. ve uçak kaçtı. 3 saat 35 dakikada mecidiyeköy'den sabiha gökçen'e giderek trafik rekoru kırdırmıştır.
  • çalışan nüfusun ömründen her gün en az 2 saat çalan şey. e-5 kartal’dan kadıköy’e gidiş istikameti akşam 17:30 itibariyle kilittir. alternatif güzergahlar kullanıllabilir.
  • eğer eviniz karşıdaysa iş yerinden çıkıp bir kafeye oturup çayınızı içmek daha mantıklı olacaktır. 1 saat sonra da çıksan aynı saatte varacaksın. tanım: yağmur sonrası %76 ile çılgın atmaktadır.
  • bugün anlam veremediğim bir şekilde kartal'dan avrupa yakası istikametine doğru çıldırmış gibi olandır.

hergün kartal'dan 6:30'da binip 07:20'de mecidiyeköy'de olduğum çift katlı otobüs bugün 08:15'te zincirlikuyu'yu zor gördü.
  • pazar günü 12 km’lik ümraniye caddebostan arasını tam 1 saat 45 dakikada almamıza sebep olan kanser türü.