şükela:  tümü | bugün
  • sebeplerden en büyüğü servisler olan trafik.avrupa yakasina geçtiysem 16.30 dan önce donmeye calisiyorum.çünkü az sonra levent ve maslak bolgesinden servisler hareket etmeye başlıyor ve trafik kitleniyor. ümraniye sanayide ayni şekilde bir sürü plaza ve bankalar ayni anda çıkıyor. yine yüzlerce servis ayni anda mars yapinca dakikalarca adim adim gidiliyor.

bir de serviscilerin kendi isguzarliklari var asla sıra beklemezler taa en soldan ya da en sağdan kaynak yaparlar.eskiden daha coktu simdi eds ve polis korkusundan emniyet seridine cikmiyorlar pek ama firsat buldun mu affetmezler

çözüm ise iş yerine ikamet zorunlu olabilir .mesai saatleri duzenlenebilir bir bolgede her sirket ayni anda mesaiye başlayıp bitirmemeli
  • yayaya yol verdiğim için bana korna çalan orul orul orospu çocuklarıyla doludur. ciddi sabır gerektiren trafiktir.
  • öncelikle: "gendi evim ganka, kira virmiyon ne gozel dee mi la?" diyip maltepe zümrütevler'den beylikdüzü'ne işe giden tipler hiiç ağlamasın.

istanbul sana uymaz kardeşim sen istanbul'a uyacaksın bu kadar.

işin evin aynı yakada ve hatta birbirine yakın yerde olacak bitti gitti. o yüzden diyorum ki boşuna istanbul'da ev almayın. o kadar parayı gömmeyin. uzak semtte iş bulursun sabah akşam perişan olursun, üst katına suriyeli aile gelir hayattan bezersin, mahallene hırsız dadanır huzurun kalmaz, daha bunun gibi ne bokluklar olur, sırf evim evim kendi evim diye diye şizofren olursun. kiradaki adam da bay bay der kaçar gider. parayla özgürlüğü ve konforu satın alır. malesef metropollerin kaderi budur.

istanbul'da kirada oturacaksın net. ana kriter, asgari yaşanabilir bir semtte, işinin ve evinin arasındaki mesafenin ne kadar kısa olduğudur. en önemlisi bu. inanmazsanız inanmayın, hayat sizin.

3 yıllık iş tecrübenizle de ahkam kesmeyin.
  • istanbul’un her semtinden metro geçerse belki bir nebze azalabilir. benim kapımdan metro geçse aracımla çıkmaz, metro kullanırım.

bu arada yukarıda yazarlardan biri kadın şoförlerin makas atmasından, önüne kırmasından şikayet etmiş. arkadaşım sen 80 ile sol şeridi kapatırsan önüne de kırarım, makasımı da atarım. senin arkana takılmak zorunda değilim. 80 ile gideceksen bir zahmet orta veya sağ şeride geçeceksin.
  • paris e londra ya moskova ve new york a gidenler hatta kiev e berlin e gidenler bile metronun ne kadar gelişmiş ağa sahip olduğunu sanırım görmüşlerdir
    istanbul bu konuda zayıf baya zayıf
    bir defa avcılar dan mecidiyeköy tarafına bir hat gerek bunu yapmadığı sürece asla bu ana aksda trafik rahatlamaz başka çözüm yok.
    metrobüs kalıcı çözüm olamaz abi olamaz otobüsle lastik tekerlekle bu iş olmaz. bu şehrin yapısı buna uygun değil. toplu ulaşım demek öncelikle metro sistemini geliştirmekle iyileştirilebilir
    şehir içi otobüslerde de insanı şartlar zor çünkü şehir fazla büyük gereksiz büyük ve kalabalık. bugun istanbulda 10 12 milyon insan yaşasa ancak bi nebze rahatlama olur.
    bunun dışında çözüm yok aga yok. sabah ve akşam işe geliş gidiş saatlerindeki hatta cumartesi günkü trafiği önlemenin yolu yok.
    eyyorlamam bu kadar
  • an itibariyle %71 yoğunlukla insanları çileden çıkaran trafiktir.
  • bugün ekstra çileli olan trafiktir. tam bir rezalet durum.
  • of basliktan cahillik fiskiriyor.

takip mesafesini korusaymisiz trafik olmazmis. of ya ne kadar zekisin sen.
    peki metrobus tunel icindeki insan tafigi nedir mesafe koruyamiyor muyuz?

biri de sigara icerim sikimin keyfine bakarim diyor, iyi bok yersin amk.
    senin gibi dusunen her medeniyetsiz trafige 4 metre ekliyor.
    20 tane senin gibi sigara keyifcisi ciksa 100 metre yolu kapatiyorsunuz.
    ki bunin gibi binlerce keyif duskunu var, servise binmek yerine arabasini sokusturuyor. ulan biz de biniyoruz da ayda 2'yi gecmez ise arabayla gitmem.
    arabayla gittiysem de aksam 9'da cikarim.

su an trafigin sebebini soyluyorum cumhurbaskani halkali'da acilis yapiyor.
    avrupa yakasi komple kilit.

acilacak gibi de degil tam net rakam soyleyim, 2 saatte 1km hizla gidiyor trafik
  • küçükçekmece civarında kandil nedeniyle program var. saat 15'ten beri oralardaki yollar kapalıymış. bugünkü sıkıntının ekstra nedeni o olabili.r
  • en pik yaptığı zamanlar pazartesi sabah yağış varsa, akşam saatleri yağış varsa ve cumartesi günü yağış farketmeksizin öğlenden akşama kadar. özellikle cumartesi cadde ve sokak trafiği feci kilitlenir