• 1974'teki 4 milyonlu istanbul nüfusu da bundan 45 sene önce aynı dertten muzdaripmiş
    istanbul'da trafik sorunu
  • çarenin motorsiklette olduğu gerçeğini idrak edenlerin etkilenmediği trafik. hattâ trafik çok yoğun olsa da marjinal faydamı artırabilsem diye düşünürüm çoğu zaman.
  • imkanı olan istanbuldan gitsin çok kasıyor...
  • istanbula insanları yığmanın amacı nedir allah aşkına? istabulu çekilmez kılan tek şey nüfus kalabalığıdır. istanbulda yaşayarak elinize ne geçiyor soruyorum size??? tek suçlu insanları buraya yığan mantıktır. nerde çokluk orda bokluk
  • bu trafikte her türlü hatayı yapın ama az benzinle trafiğe çıkma hatasını yapmayın. kişisel tarihimde 3.kez aynı boku yedim, bugün de dahil olmak üzere iki seferinde de köprüyü geçmem gerekiyordu. döktüğüm ecel terlerini anlatamam. bugün sanırım 5 sene yaşlandım, kafamı sikeyim. hayır amınakoduğumun memleketinde 5 km'de bir benzinlik olur, koskoca istanbul'un göbeğinde benzinlikler çok ters yerlerde ve sayıca az.
    neyse elbette suç bende ama isyan edesim geldi.

sözün özü navigasyondan x dakika görünen trafik 5 dakika sonra x+10 dakika 10 dakika sonra x+15 dakikaya fırlayabiliyor. böyle bir ortamda her zaman benzininiz olmalı.

bir de birinci köprü tarafına mümkün mertebe uzak durmak lazım belli saatlerde hele ki cuma akşamı. yolu 5 10 km uzatsa da ikinci köprü daha iyi bir alternatif olabilir güzergahınıza göre.
  • deli işi. zor katlanır insan. bence bu şehirdekilerin, bu trafikle, bu şehirde yaşamaya devam etmeleri hani abidik gubidik rüyalar olur ya, bir dolu saçma şey olur ama hiçbir şey sorgulamazsınız, işte öyle bir şey. şey gibi şey. şey demiş miydim?..
  • sigarayı yeni bırakmış bünyeye zarar.
  • tam 25 dakikadır levent’te safir’in önünden sadece 100 metre ilerletmiş trafik. dört buçukta maslak’tan çıktım 50 dakikada anca levent. amını ırzını sikeyim saat kaçta çıkacam yola şu trafiğe yakalanmamak için. yağmur yok, kaza yok, maç yok neyin trafiği bu ya lanet olsun!
  • araba sürerek hiç maruz kalmadığım şey. dışarıdan gözlemlediğim kadarıyla ben kafayı yer sinir krizi geçirirdim herhalde. çünkü adana'da bir ışığı üç kere bekledim mi sinirleniyorum, istanbul trafiğinde neler yaşarım bilmek istemiyorum.
hesabın var mı? giriş yap