şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bir yerlerle birşeyler yetiştirdikleri kesin gözüyle bakılması gereken sürücülerdir. dikkat etmişsinizdir belki çift şeritli gidiş geliş yollarda bu tipler yol üzerinde çukur, hız kesici felan gözetmeksizin gaza köklerler. arabalarına acımazlar. aslında çoğu şirket arabası olduğundan arabanın ırzına rahatlıkla geçebilirim düşüncesi içindedirler. önde normal bir hızda seyir halinde gittiğinizde ilk fırsatta sizi sollamaya çalışırlar. böyle insanlar bence beyinlerini kullanmayı öğrenmeli. bu tipler sabırsızlık bakımından hem sizi hem arabanızı tehlikeye atabilmekten çekinmezler. tez vakitte bitmeleri dileği ile bir umut bekliyorum.
  • sabırsız değil, yüzsüz ve şerefsiz sürücüdür onlar. bu işin sabırla alakası yok herkes sabırsız, herkes sıkılıyor ama yüzsüzce banane o dursun diyerek şerit değiştiren, yola giren insanları ancak yüzsüz olarak tanımlayabiliyorum.

bir de benim işim hallolsun ben gideyim kafasındaki insanlar var tabii, ben şuradan geçeyim de ne olursa olsun... e orada sana yol veren adamın neyi eksik, sen geçtin bitti ee?

istanbul çöplüğüdür kısaca.
  • sadece sürücülerle ve trafikle ilgili değildir. temel neden artan stres seviyesi ve tetiklediği "uyarılma"* halidir.
  • selektörle, kornayla, camdan kolunu çıkarıp yol ister, önüme geçer, yan şeritteki araba 1 cm ilerlese o şeride geçmeye çalışır ama ışıklarda daima yanıma gelir. benim gerilmeden, sakince aldığım yolu, aynı sürede, daha fazla yakıt harcayarak ve stres içinde alır.

mutsuz insanlar bunlar.
  • biraz ankara'da araba sürseniz bal gibi gelecek sürücülerdir.