şükela:  tümü | bugün
  • alt tarafı iş giriş ve çıkış saatleri aralığında kalan sabah 07:00-09:00 ile 17:00-19:00 saatleri arasında yaşanan yoğunluğun dünyanın en büyük yoğunluğu gibi lanse edilmesidir.

aynı saatlerde izmir'de, ankara'da da aynı yoğunluk var. antalya'da bile son zamanlarda yaprak kımıldamıyor. bursalıları sevmediğim için hiç gitmedim ama eminim orası da öyledir. yani bu bütün büyükşehirlerin kaderi zaten. sizce de 20 senedir aynı klişeyle çok sıkmadınız mı? abarttığınız kadar olsa ortalama zekaya sahip bir insan zaten arabayı bırakıp toplu taşımaya geçer. hiç olmadı istanbul'u terkeder. zaten bu ıstanbullular istanbul dışına çıkınca dakika başı istanbul muhabbeti yapıyorlar, bu trafik abartısı da tuzu, biberi oluyor.
  • tuzla'da yola işeseler beylikdüzü'nde trafik oluyor. çok mu abartı simdi bu...
  • mahmutbey gişelere gitmemiş kişi beyanı. bizim üst sokakta bile az önceye kadar trafik kilitlenmiş vaziyetteydi. ufacık şehirde 15 milyon insan yaşarsa böyle olur.
  • istanbulda yarim saatlik yolu 3 saatte gitmemiş yazar beyanı.
  • 15 gündür antalya'da yaşıyorum, 25 km 'lik yolu max 30 dakikada gitmek tarif edilemez bir hayat konforu. bir yere giderken trafik var mıdır diye düşünmemek. sana nasıl anlatırım bütün bunları bilmiyorum. üzgünüm ama istanbul'da gerçekten trafik hayattan çalıyor. bir yere gitmek istediğinde çıkmak istemiyorsun ve tek neden bazen trafik oluyor be abi.
  • sinir zıplatan tespit. ceza olarak mahmutbey gişeler trafiği, ünalan/çağlayan köprü trafiği, iş çıkışı şişli'den köprü trafiği, barbaros veya üçüncü köprünün anadolu yakası bağlantı yolunda sert debriyajlı toros kullandırılmalı.
    ben o trafikte çıldırmamak için sabah 8'de başlayan mesaim için 5.30'da kartal'dan çıkıp 6.00'da merter'de olup iki saat boyunca arabada uyuyordum, kar kıyamet demeden. sırf orospu çocukları trafikte beni deli etmesin, sinirden birinin canına kıymayayım sabah sabah diye. istanbul trafiğine abartı diyen dalyaraktır.

sinirim geçmiş değil editi:
    daha geçen gün tekirdağ'dan gelirken ispartakule sonrasında normalde 3dk'da aşılması gereken yolu sırf sağdaki çıkışa orospu çocuğu kaynağı yapan yüzlerce araç yüzünden 45 dakikada aldım. 45 dakika! sağdaki çıkışla alakam yok, ben dümdüz gideceğim, en sol şeritteyim.
    mecidiyeköy'deki trump tower'ın önünden mecidiyeköy'ün e5 çıkışına 1 saatte gitmişliğim var. aynı mesafe yürüyerek 8dk falan.
    yine zeytinburnu'ndan mecidiyeköy metrosuna 3 saatte anca ulaşabildiğimiz gün var.
    dalyarak!
  • (bkz: yaz çocuğu)
  • hiçbirşey yoksa iki adet dikkatsiz dingilin kazası var bu istanbulda. bir çin şehri gibi değildir ama ortadoğu zihniyetli insancıklarımızın saçma sapan hareketleri yüzünden 3 şerit yolda sürekli kaza oluyor ve hâliyle de trafik.

bu istanbul trafiği yüzünden trakya'dan anadoluya geçmek için hava tüp geçit yapıyorum dese akp, desteklerim lan (!).

bu kadar da bezdiren bir trafiktir.
  • dünyanın en kötü 6. trafiğine sahip şehir için iddia edilen safsata.
  • (bkz: abartmıyoruz)
    hatta ve hatta trafik istanbulda yaşamama sebebidir.