şükela:  tümü | bugün
  • makasçı orospu çocukları ile, gideceği yönün tersinde olan şeridi boş görüp oraya dalan ve sonra oradan çıkmaya çalışan orospu çocuklarıdır.

koduğumun çocuğu sağ şerit boşsa ileride bir şey var demektir bir sen misin uyanık kancık?
    piç, en soldan en sağa dalar sonra yavaş giden kamyon konvoyu ve arızalı araç karşısına çıkınca en sola geçmek için akan trafiği felç eder.
  • o ilk sırada kim frene basıyorsa o şahsiyet
  • çok basit. tüm sektörlerin burada olması.şöyle ki tekstilden yazılıma oyuncaklardan anasının amına kadar bütün üretim burada olunca haliyle insanlar çalışmaya buraya geliyor. adam kayserili müh iş bulamayınca buraya geliyor.çünkü kayseride sektör yok napıyor moruq istanbulda işe giriyor para kazanıyor sonra araba alıyor noldu +1 araba al sana trafik. istanbul trafiğini çözecek tek çözüm diğer illerin gelişmesidir. net eyorlamam bu kadar hadi eyv
  • sadece kalabalık asla değildir. her sabah veya akşam istisnasız söylüyorum her gün 2-3 araç arızası görüyorum bu araçların hemen hepsi bakımsız eski arabalar muhtemelen muayene falan hak getire. trafik biraz hareketlensin anında bir kaza, ters yönden de tabiki kazayı izleme oranında içine etme.
    çok merak ediyorum istanbul’dan daha fazla maddi hasarlı kaza yapılan başka bir şehir varmı?
    misal pendik’ten avcılara trafiğin nispeten boş sayıldığı bir saatte ilerleyin kaza olmadığı bir ana denk gelemezsiniz.
    4 yol ağzına mı denk geldiniz kimse kimseye yol vermediğinden, taralı alanı boş bırakmamız gerektiğini kimsenin sikine bile takmamasından ortalık keşmekeşe döner.
    otobana sapakta ufak bir trafik mi var hemen dışardan kaynak yapılır bu sayede aslında trafiğin olmadığı diğer yolunda anasını bellemiş oluruz.

bunun gibi sayısız örnek verebilirim, istanbul’da rezil bir şekilde araba kullanılıyor, bu şartlar altında istanbul’da bu trafik çilesi bitmez bitemez.
  • insan. ama insan kalabalığı değil. araba kullanmayı bilmeyen ya da çok iyi bildiğini zanneden dangalaklar. sürekli kaynak yapan, en çok benim acelem var tavrıyla milletin önüne geçenler. bakıyorsun 3 şeritli yol duruyor. ama sağ taraf akıyor. bi bakmışsın o akan sağ şerit az ileride zaten senin senin yoluna girmeye çalışıyor. diğer 3 şeridin neden kilit olduğunu o zaman anlıyorsun.
    ve tabii yerel yönetim. yolları ayrı trafik ışıkları ayrı saçmalık. bir düzen getiremediler senelerdir.
  • 100 km ‘lik bir doğu batı hattı üstüne 20 milyon kişiyi yerleştirirseniz trafik olmama şansı yoktur.
  • minibüsçüler, taksiciler ve özel halk otobüsleri.
  • -kalabalık ve bu kalabalık için tasarlanmamış yollar.
    -3. köprü para kazansın diye bütün bağlantı yolları bitmeden hizmete açılan mahmutbey bağlantısı ve 24 saat kamyonların şehir içinde dolaşması.
    -sollama yapmamasına rağmen sol şeritten giden araçlar.
    -makas atan, en sol şeritten son anda sağdaki çıkışa yönelen annesi amme hizmeti veren şöförler.
    -emniyet şeridine giren, geniş şeridi ikileyen annesi bir yukardakiyle aynı işi yapan sürücüler.
    -işini kesinlikle yapmayan polis.
  • plansız şehirleşme, fazla nüfus, yetersiz metro ve toplu taşıma, deniz yolullarını ısrarla kullanmama
  • trafiğin %50den fazla sebebi salak şöforlerdir.

siz bu salağın içini nasıl doldurursanız doldurun...