9 entry daha
  • istanbul üniversitesi'ne assssssssla açık öğretim bölümü olarak psikoloji açılmaz. psikoloji bölümünün hocalarının çoğu kendi öğrencilerini bile çok yetersiz bulunan sürekli yakınan yüz yıldır orda olan aşırı elitist tipler. tpd debunu çok iyi biliyor ama psikoloji mezunları ne zaman ağlayacak gündem bulsa oraya yapışır. ülkede çok yüksek puanlarla yerleşip hakettikleri mevkiileri asla alamayan insanlar oldukları için çok gerginler hak veriyorum. iü'nün saçma sapan bir hatasıdır düzelir yakında. yok yere yaygara.
  • tarih ,bir yerden icazeti olmadığı halde bilim adamı olarak nitelendirilen insanlarla dolu.
    ıbni-sina,farabi,cezeri,ıbn-ı haldun,aristo,platon...
    bunların diplomaları da yok ama ilgileri ve adanmışlıkları onları avrupada bilim ve ilimde bilinir kimseler yaptı.

auzef -psikoloji bölümünün açılmasına tepki diplomaya bağlı özgüven duyanların isyanı, bilgisine ,yeteneğine ve aldığı eğitime güvenenlerin değil.
  • açılırsa okurum. beni sevinçlendiren, dertlerimi unutan hadise. velev ki psikolog olarak kabul etmesinler ben içimde kalan bir bölümü okumak için okumak istiyorum. gözümüz auzefte. hadi inşallaj - kalpligöz-
  • üst edit:
    kayıtlar ne zaman başlıyor?

ingilizce işletme okurken yandal ile psikoloji okumak istiyordum ama okulum bunu desteklemiyordu. şimdi benim için fırsat oldu. keyifle derslere bakarım.
  • açılması heyecan ve sevinç yaratmış bölümdür.

psikoloji mezunlarının göstermiş olduğu tepkiye gülüyorum. özel üniversitelerden diploma alırken iyiydi? madem mükemmel ve tam donanımlı bir eğitim alıyordunuz, mezuniyetten sonra o oyun terapisi semineri benim bu seminer senin neden koşturuyorsunuz? şimdiye dek çocuk gelişimi, tarih, coğrafya ve edebiyat fakülteleri açıktan okunurken neden tepki göstermediniz?
    ülkemizde lisans programları neden meslek edindirme kursları olarak görülüyor? halk içindeki oku da adam ol sözü, bilinçlen eğitimli biri ol değil de oku da para kazan anlamı taşıdığı için mi tepkiniz? seans fiyatlarınız ucuzlar diye mi korkunuz? bırakınız...

ezcümle: eğitim sistemimiz sarpa sarmış bombok bir halde. ya tümüyle karşı çıkıp eni konu bir eleştiri yapın ya da siktir edin.
  • bence olaya yanlış bakılıyor. bilişim sektöründe çalışa biriyim ve siber güvenlik ofansif tarafı için psikoloji öğrenmek isteyen bir grup arkadaşız. yalnızca siber güvenlik değil, abd seçimlerinden sonra kitle yönlendirme diye bir meslek olduğunu gördük. sosyal medyada kitle yönlendirme, yapay zeka psikolojisi vs gibi alanlarda belki de başka alanlara da sıçrayacak şekilde değerlendirilebilir buradaki eğitim. "saha görmemiş psikologlar olacak hüüü." demek, bu alanda okuyan, mezun olan kişilerin yalnızca psikolog olacağını düşünmek biraz duruma at gözlüğü ile bakmak olacaktır. dünya artık çok disiplinli bir yer. tüm bilgilerin iç içe olduğu, her şeyin bir biriyle iç içe olduğu bir devirde yaşıyoruz. bunu okudun bu olacaksın devri de kapandı.
  • mezun olduktan sonra her hastadan seans başı en az 200 tl almamı sağlayacak olan üniversite bölümü. psikologlar da kara kara düşünsün şimdi, bekleyin geliyoruz..
  • gerçekse ben psikolog olmak için değil ama psikoloji okumak istediğim için anında kaydolurum.
  • pseudobilim olan psikoloji için gayet uygun bir eğitim sistemidir. nörobiyoloji varken psikolojinin astrolojiden ne farkı var ki?
    üniversitede uzatmaları oynayan bir bölümü bu kadar da ciddiye almayın.
  • 1 istanbuldaki kuruluş artık üniversite değildir bulunduğu yerin onlar için manevi değeri olduğu için belirli kesimin peşkeş yuvasıdır. 2 psikoloji de acikogretimde okunacak bölüm değildir nokta.
60 entry daha
hesabın var mı? giriş yap