şükela:  tümü | bugün
  • yıllar sonra umarım birleşerek, eski adına kavuşur: istanbul üniversitesi cerrahpaşa tıp fakültesi. ben ölene kadar bekleyeceğim.
  • bu da olmazsa istanbul üniversitesi'ndeki her fakülteyi ayrı ayrı üniversite yapın bari*
  • allah belanızı versin, arka çıkanından ses çıkarmayanına.
  • konut projesi gibi üniversite adı.
  • demek ki daha çok üniversite çıkabilir anlamı çıkardığım isimlendirme.

en az 3 diyorum ben.
  • hayaller (bkz: university of california)
    gerçekler torpilli akademik tayfa.

bir kazanım mıdır? evet.

sırası ile
    ibni sina üniversitesi ->>
    istanbul üniversitesi (cerrahpaşa) -- >>
    istanbul cerrahpaşa üniversitesi- ->>

istanbul üniversitesi - cerrahpaşa

son bu mudur? belli değil tabi. yarın bir gün cb'nın dili sürçer, cerrahpaşa üniversitesi derse tekrar yasa düzeltilebilinir. sonuçta çoğunluklar. atı da almışlar, üsküdara gitmişler.
  • 8 mayıs 2018 tarihinde yapılan oturumda maalesef cerrahpaşa ve diğer birçok fakültenin istanbul üniversitesi’nden ayrılma kararı meclis’ten geçmiş. bundan sonra cerrahpaşa tıp istanbul üniversitesi’nin bir fakültesi değil.

bir de uyanıklık yapmıyorlar mı? “ne oldu? ibn-i sina dedik, istemediniz, alın size istanbul. adında istanbul var ya işte!” adında istanbul olsa ne olur hakkari olsa ne olur. bizim takıldığımız nokta adında istanbul geçmemesi değildi ki, istanbul üniversitesi’nden ayrılmasıydı. yok ettiniz bir koca tarihi.

neymiş, istanbul üniversitesi cerrahpaşa olacakmış, üniversitenin logosunu kullanma hakkı olacakmış, bunlar birbirine entegre çalışacakmış. e zaten öyleydi, değişen ne olacak o zaman? bu kadar hoca, asistan, öğrenci, personel, esnaf ve hastanın istekleri, tepkisi hiçe sayıldı, hani milli irade? çok yazık oldu çok.

edit: 17 mayıs 2018 tarihinde cumhurbaşkanı yasayı onayladı. artık resmen istanbul üniversitesi cerrahpaşa tıp fakültesi tarih oldu.
  • an itibarı ile cumhurbaşkanından onaylanarak tüzel kişiliğine kavuşmuş yeni üniversite.
    yarın resmi gazetede yayınlanarak son prosedürde tamamlanmış ve yasal olarak kurulmuş olabilir.