şükela:  tümü | bugün
  • yeni onaylanan tasarının geçmesi ile birlikte içinde orman, eğitim, iktisat barındıran sağlık temalı üniversite, fakülteleri:

cerrahpaşa tıp fakültesi,
    florence nightingale hemşirelik fakültesi,
    hasan ali yücel eğitim fakültesi,
    orman fakültesi,
    sağlık bilimleri fakültesi,
    spor bilimleri fakültesi,
    veteriner fakültesi,
    mühendislik fakültesi,
    diş hekimliği fakültesi,
    eczacılık fakültesi,
    işletme fakültesi(yeni)
    iktisat fakültesi(yeni)

fakültelerini içeren bir üniversite olmuştur.
    yasada geçen adıyla "istanbul ünversitesi - cerrahpaşa" gerçekten iü'ye bağlımı belli değil. yasayı önerenlerin ileride yapacağı, kervanı yolda düzmesiyle belli olacak. bol edit gelecektir tabi
  • tekrar yazıyorum ben istanbul üniversitesi öğrencisi olsam ve bu sözüm ona bölünmüş yeni üniversitede okumak zorunda bırakılsam hak kaybı davası açar çatır çatır hem tazminat hem kazandığım okula ait diploma alırdım.

ülkede mahkeme kaldıysa burdan burda olmazsa ahim den.

deli puanla ülkenin en iyi üniversitelerinden birine girip abdülrezzak üniversitesi nden diploma almak zorunda bırakılıyorsun. salt birileri bi kaç oy fazla alacak diye.
  • meclisdeki milletvekilleri içinde en çok mezunu olan üniversite olmasına rağmen bölünebilmiştir.

(bkz: sizi buraya tıkan kuvvet böyle istiyor).
  • yeni bir üniversite. bazılarının hukuk fakültesini almaya gücü yetmemiş anlaşılan.
  • güncel versiyon ismi gibi, sevmedim sevemedim.
  • bugün arkadaşımla konuşurken bir şey sebebiyle yine sinirlendim şu bölünme duruma. şu isme bak. dizi, film ismi gibi. adını feriha koydum-emir'in yolu'na döndürdüler kaç yıllık okulu. ayrı bir üniversite diyorsunuz ve al sana siyasal, sana cerrahpaşa, şuraya da biraz hukuk az biraz da mühendislik diyerek resmen bütün fakülteleri neye göre olduğunu anlamadığım bir şekilde dağıttınız. hadi buraya kadar tamam. peki bu yeni üniversiteye neden özerk cumhuriyet muamelesi yapıyorsunuz ben onu çözemedim. gerçi bence bu bağın olması güzel çünkü yıllar sonra belki bu hatadan dönülür diye umudum var benim. eğitim sistemimiz gibi. değişiklik oluyor sürekli fakat her kararda bir öncekinin benzerine dönülüp yenilikmiş gibi sunuluyor.

neyse dediğim gibi artık ayrı bir üniversite dediler ama niyeyse öyle davranmıyorlar. okulda gezi düzenleniyor. işte istanbul'un tarihi yerlerini falan gezdiriyorlar. lisans, yüksek lisans, doktora falan tüm öğrenciler gidebiliyor. yalnız biz yine birlikte gidiyoruz. ne alaka? istanbul üniversitesi ve ytü'nün, marmara'nın birlikte gezilere gittiğini falan görmedim ben. (resmi olarak) öğrenciler aralarında isterlerse düzenler tabii o ayrı. e madem ayrı bir üniversite neden öyle gibi davranmıyorsunuz? her şeyi bir garip bu istanbul üniversitesi'nin. yıllarım geçti hala aynı.