şükela:  tümü | bugün
  • an itibari ile gerçekleşen rezalettir. adaletsizliğin kılavuzunu hazırlayıp önümüze alın okuyun diye sunanların kurnazlıklarıdır. personeller, personel akrabaları(derecesi önemli değil) ve arkadaşları sıra fark etmeksizin kolayca işinin görülmesi adaletsizliğin had safhada olduğunu gösterir.
    bugün tomografi çekilmek üzere odanın önüne geldiğim anda 2.sırada olduğumu söyledir. bekleyin birazdan içeri alacağız dediler. tamam dedim bende beklemeye koyuldum. yaklaşık 1 saat bekledik ki içeridekilerin keyfiyeti üzerine ve içeride hasta olmaksızın. 1 saatin ardından engelli biri geldi onun önceliği var deyip hemen onu içeri aldılar. biz tepki göstermeye başladık tabi. çünkü 1 saattir içeri hasta almayan kurnazlar 1 saatin sonunda o engelli kadının gelmesiyle hasta almaya başladılar. kendi adaletsizliklerini koruyorlar. neyse peki dedik kadının çıkmasını bekledik. kadın çıkmadan bu seferde personel yakını geldi direk onu öne aldılar öncelik bizden önce onunmuş. evet beni türk hekimlerine emanet ediniz diyen mustafa kemal atatürk'ün hekimleri size minnettarız. biz tabi iyice sinirlenmeye başladık. saat 10.30 oldu derken bir önceliği olan türkiye vatandaşı daha geldi girdi sıranın önüne derken bir tane daha evde bebeğim var ağlıyor diyen bir kadını aldılar içeriye ve öğle arası deyip kapıları kapattılar. ipler iyice koptu tartıştık fakat ne fayda. bizim verdiğimiz vergilerle yapılan hastanede, vergilerimizle elimize verilen kağıtlarımız eşliğinde sıramızı elimizden alıyorlar ve bundan zerre utanmıyorlar. mükemmel bir adalet sistemi var. saat 9 civarı gelip 2.sıradayken 1.sırada olarak öğle molasından sonraya kalmak adalet mi? kendi çıkarları olduğu anda hemen öne atılırlar avazları çıktığı kadar bağırırlar fakat olay bir vatandaşa dokununca umurlarında bile değil. değiliz. neden? çünkü üzerimize gelebilecekleri bir arkaları var. ama yakın zamanda herkes hak ettiğini alacak. iğne ucu kadar dahi olsa adalet.

ekleme: tabi tüm bunlar meydana gelirken biz isyan ettik hakkımızı aramaya çabaladık ben ve benimle birlikte sırada bekleyenler. sesimiz çıktıkça aldılar sıradan.
  • katıldığım adaletsizlik. 2 yıl önce hastanede çalışan 1. derece bir yakınımın beni direkt olarak ilgili bölüme sokabileceğini söylemesiyle öğrendim. tabi kabul etmedim. bir hastane çalışanının 1. derece akrabası iseniz öncelik sizde. adaletini sikeyim dünya!

başlığa gelince, 1 saat boyunca cırlama engelli bireyi önden alınca cırla, sonra yakın geldi girdi, hala isyan etme anca "noluyooo ya" de. zamanlama kötü, engellinin tabiki önceliği olacak.

ne güzel demişler "gece aç yatıp sabah kılıcına davranmayanın aklına şaşarım" diye. biz aynı hastalıktan müzdaripken sırf birinin yakını diye senden önce tedavi alıyor ve aynı vergiyi veriyorsunuz. isyan etmek için başka ne lazım? fake hospital falan mı?

rezalet puanım 6/10