şükela:  tümü | bugün
  • beyazıt kampüsü için;zamanının büyük kısmını hukuk ve iktisat tuvaletinde geçirip, özellikle ismet mucuk la ilgili özlü sözleri sevinç gözyaşları ile okuyan,cafe sohbet(hala var mı acaba) müdavimi,mumun sigara dumanını yok ettiğini deneylerle öğrenmiş,yakışıklımı yakışıklı,sempatikmi sempatik,karizmamı karizma, genç maskulen cins.not:bu tanımlama iktisat fakültesi 89-93 yılları iü erkekleri için yapılmıştır.
  • istanbul üni.iktisat fakültesi erkekleri,yakışıklı,karizmatik,esprili ve zekidirler,onlardan biri olmamın hiç etkisi yoktur bu entryle
  • sözlüğün genelleme yapan güruhunun kurbanı olmuş erkeklerdir. elbette istanbul üniversitesi erkeklerinin nitelikleri fakülteden fakülteye, bölümden bölüme, en önemlisi de kişiden kişiye değişmektedir.
    ökm(mensa)'nın önünden son ses (kabus şarkı) hector el father - rumba şarkısı çalarak arabayla (genelde hyundai-getz)geçmek ve volkan ışık edasıyla el freni çekerek köşeyi dönmek, bunun ardından afilli bir giriş yaptıkları işletme fakültesi düzlüğünü de son hızla geçerek işletme fakültesinin önünde hali hazırda mevcut bulunan kızlardan puan toplamak, arabadaki beygir gücünün kendi organizmasında bulunduğunu düşündürecek zahiri hislere kapılmak ya da daha basit androit modellerinde sadece kızlara laf atmak gibi gayet saf ve çocuksu davranışlarda bulunma elbette tüm okularda olduğu gibi istanbul üniversitesinde de vardır. bunlar hem yakışıklı olmayan hem de karizmadan yoksun bünyelerin sergilediği hareketlerdir.

bir diğer versiyonumuz ise yakışıklı olup da üniversite hayatını nevizadede bira içmek, kantinde kız kesmek, gece yarısından sonra kebap yemek, üniversite festivallerinde boy göstermek, 16:00-17:00 gibi uyanmak, sürekli bir takım hedefler koyup bunların peşinden koşmaya üşenmek sanan, aldıkları genetik mirasa en kötü şekilde ihanet eden kişilerdir. belirtmekte yarar var ki bu grup daha çok içinden çıktığım müh. fakültesinde mevcuttur.

son grup da beklendiği gibi yakışıklı,karizmatik, her girdiği ortamda yıldız olup da şimşekleri üzerine çeken insanlardır. bu insanlar bir erkeğe artı puan getirecek bir çok fiziksel özelliği bünyelerinde topladıkları gibi beyinlerindeki yüksek frekanstaki osilatörden midir bilinmez nerde ne söyleyeceklerin çok iyi bilirler. yaptıkları espriler hep vaktindedir ya da insanların üzerinde bıraktıkları etki insanı böyle düşünmeye sevk eder. kısaca kozmik bir şekilde bu insanlara torpil geçilmiştir.

elbette bu üç grup arasında da erkekler vardır. unutulmamalıdır ki türkiye nüfusunun önemli bir kısmı istanbul üniversitesinin muhtelif bölümlerinde okumakta ya da bu bölümlerden mezun olmuşlardır. geri kalan nüfusun büyük dilimi ise iü avcılar kampüsünde inşaat işçisi ya da güvenlik görevlisi olarak çalışan ve bu büyük mutlu sevgi yumağı ailenin fertleridir.

not: insana bazen bazı basit şeyler çok dokunuyor. bunun en güzel örneği de bu başlıktaki bazı entrylerin üzerimde bıraktığı etki. aylardır niye bazı insanların benim de için de bulunduğum topluluktan bu kadar memnuniyetsiz olduklarını düşünüyorum. sanırım bu benim sınırlı zekamın hiç bir zaman ulaşamayacağı bir sır. kendimi "fox mulder" gibi hissettim birden.
  • ne erkektir ki, üzerinden 10 yıl geçmiş başlığa yazan olalı
  • bizim okulda var bir tane yeni, öğretim görevlisi. çok akıllı maşallah da bir şeye benzediği yok.