şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
549 entry daha
  • son yapılan medenî usûl hukuku bitirme sınavından beridir ki bu birkaç güne tekabül ediyor; kendisinden biraz soğutmuş fakültedir. verilen süre, sorulan sorular ve soruların gerektirdiği komplike düşünme etkenleri bir araya geldiğinde panik ve endişeye kapılıp yapamadığım sınavlar oluyor. ya çok iyi bildiğim konulardan gelecek ki düşünme batağına saplanmadan takır takır yazacağım ya da..
    neyse final dönemi devam ediyor.ben buraya başka bir şey yazmaya geldim. (twitter'da başlatılan 'kampanya' sonrası kağıt yükleme süresi yarım saate çıktı ama bunun bir faydası yok açıkçası.)

bugün verilen çoklu baro teklifinden sonra zaten sürünen çalışmam isteğim iyice azaldı. hakimliği savcılığı zaten bir kenara koymuştum düşünmüyordum (malum muhaliflik ehueheuh) ama avukatlık mesleğinin de bu şekilde muamele göreceği - ki umarım teklif geçmez [ama geçecek :(]- fikri beni iyice umutsuzluğa düşürdü. tutunduğum dallar nadirdir birisi kendime yetecek kadar bir meslek sahibi olmaktı. eh bu meslek başka bir şey de olabilir ama hukuku da boşa kazanmadık be kardeşim.

çoklu baronun amacının siyasi olduğunu tek haneli iq'su olan adam bile biliyor. (yeenim temiz anadolu çocuhları harcaniyeh gominis barolarında yeenim) o taraftan bakın ya da bu taraftan bakın çoklu baro her halükârda siyasidir. yani benim gibi iktidardan süt emmeyenlerin adam gibi avukat olmamasını sağlamak içindir. "benim adamım yargılasın, benim adamım savunsun"culuktur.

daha önceki bir entry'mde fakültenin zorluğundan ve bu entry'nin başında sınav çilesinden bahsettim. tüm bunlara verdiğim emekler hiç olacak şu ortamda. dolayısıyla aslında üstüme bir rahatlama gelmedi değil. madem öyle ben de yavaş yavaş okurum sindire sindire. tabakhaneye bok yetiştircek halim yok ya. zaten ortam belli. hukukun hali belli.

evet ben ruşen çakır söyleyeceklerim bu kadar iyi günler :d