*

• sinifta birakma yetkisinin bu sene benim de dahil oldugum 150 ogrencinin uzerinde kullanildigi fakulte .

gecen sene her gun okula gelirken masa tenisi diye calinmadik kapi birakmayip sonuc alamadigim, bu sene 3 gun gelirken zemin'e masa tenisi masasi koyan fakulte .
  • $imdiye kadar butun mezun olanlarla, 4 senede mezun olanlar arasinda bir oran yapildiginda $u sonuc elimize geliyor: %7 . tabi ki ki$inin kendini boyle avutmasi $a$kinliktir, aymazliktir, starwars ve star treki bilim kurgu sanmaktir .
  • sac ektirme merkezlerinin mu$terilerinin %13,6'sının buradan mezun oldugunu tespit etmi$ ayriyetten isvicreli bilim adamlari.
  • ruh ve beden sagligi uzerinde kalici hasarlara yol actigi tarafimdan tespit ve tescil edilmis olan; beton, insan ve burokrasi yigini. turkiye'de caycinin bilmedigi yeri hic kimse bilmez onermesinden yola cikarsak aranan kisi ya da yerin bulunmasinin tamamen sansiniza kalmis oldugu, ceza hukuku kursununun odasindan medeni hukuk kursunun cikmasinin gayet dogal oldugu ve bu zatlarin kapidaki ceza hukuku tabelasini indirmeyerek kimse tarafindan rahatsiz edilmemeye ugrastigi, ne oldugu belirsiz hede hodo. (bkz: allahin sittir ettigi yer)
  • (bkz: il han ozay)(bkz: burhan kuzu)(bkz: bulent tanor)
  • okuması girmesinden çok daha zor; "üniversiteye gir gerisi kolay zaten" diyenlere laflarını yedirtecek kadar kastırıcı okul*...

edit: şunu yazalı 5,5 sene geçmiş. 4 senede bitirdik mi? bitirdik.. özlüyor muyuz? deli gibi... keşke şimdi de derdimiz "lan haftaya vizeler başlıyo daha kapak açmadım a.k" "finallere 2 hafta kaldı hala kağıt oynuyoruz" "lan yazokulu geliyo ben daha tatil yapıyorum" olaydı diyoruz, hatırladıkça...

edit 2: avukatlıkta 8 (stajla 9) yılı geçirdikten sonra dahi hala her anı, her köşesi aklımda olan okulum. hayattan bezdiğimiz, dersler vs. yüzünden sıkıntıya düştüğümüz çok an oldu ama şu an her günümüz daha stresli, daha yoğun ve daha zorlu geçiyor. özledim çok, hem okulumu, hem de öğrenci olmayı.
  • katakulliye gelip ilk tercihime yazarak kazanmak zorunda kaldığım ama gitmiycek olmama rağmen kayıt dondurup başkasının hakkını yediğim üniversite.
  • türkiye'de, üzerinden alemdaroğlu buldozeri geçmiş olmasına rağmen gerçek anlamda tek hukuk fakultesi. zaten il han (bitişik değil ayrı) özay'ın şu lafı da bu durumu gayet ii açıklar:

- daha ankara hukuku bizim seviyemize çıkarmadan her yerde zırt pırt hukuk fakültesi açıyorlar.

biraz daha düşününce aklıma şunları getiren fakülte:

fakat anayasa kürsüsünde ferman demirkol gibi enternasyonel bir darbecinin olması içimde derin bir yaredir. madem oldu olacak abdullah çatlı yaşasaydı ve kamu hukuku kürsüsünde yer alıp insan hakları merkezinin başına geçseydi ne hoş olurdu. ama sayın muktedirlere bir önerim var; "idi amin haluk kırcı" abimiz gibi bir cevher var atıl vaziyette. uğruna kurşun sıktığı vatanın kodesinde, 7 allahsız goministi öldürmekten mahkum. değerlendirilmeli. pekala o da insan hakları konusunda genç dimağları şahikalardan şahikalara koşturabilir.
  • ankara hukuk'tan iyi diyenlere auhf'lilerin bi organlarıyla güldüğü fakülte.
hesabın var mı? giriş yap