şükela:  tümü | bugün
 • eski adı basın yayın yuksek okulu olan, gazetecilik, halkla ilişkiler ve radyo televizyon sinema bölümlerini barındıran fakülte.
  hukuk fakültesinin yan kapısı dibindedir. son derece aptal bir binaydı.
  özel televizyonların ilk kurulduğu yıllarda stüdyosunu ve aletlerini stara kiraladığı için televizyon ve sinema öğrencileri, hayatlarında ellerine kamera almadan mezun olmuşlardır.
 • bu fakültenin yeri üniversitenin vezneciler tarafındaki arka yan kapısının az aşağısındadır.
  bir dönem 3 ve 4. katlarını hukuk fakültesi işgal ettiği için bu binayı hukukun sananlar olur.
  ....
  okulda iletişim adına bir dizi felaketler yaşanmaktadır.
  kamera, fotoğraf makinası vb. alet edavat azdır. hocalara yalakalık yapanlar bunları kaparlar.
  çok fazla öğrenci kontenjanı vardır.
  bu fakülteyi kuran prof'un adı tayfun akgüner'dir. buradan trt genel müdürlüğüne zıplamıştır.
  görevi nükhet güz devralmıştır.
  sezonun ilk dersine girerek 1. sınıflara hava atan bu kadının görevi devrettiği suat gezgin ise beklentileri boşa çıkardı.
  koyu bir fransız hayranı olan suat hoca sayesinde, şu anda fakültenin telefonları bile çalışmaz hale geldi.
  ayrıca bu okula gitmeden de gazeteci ya da televizyoncu olunabilir.
  bu fakültenin iki kayda değer yanı vardır.
  (bkz: nurdoğan rigel)
  (bkz: edibe sözen)
 • esek baglasan okur denerek tanimlanan egitim yuvasi.
 • marmara iletişim'e kıl olan insan güruhunu yetiştiren bilim-irfan yuvası.!*
 • kantin masalarina tirmanarak ciktigim boy kompleksimi doruga tasiyan okulum, eski okulum.
 • depremde ortadan ikiye bölünerek iş güvenliği olmadığı kadar can güvenliği de olmayan okul, özgün bir dekora sahip kantini nice sıcak muhabbetlere, olaylara ve temaslara tanık olmuştur. yüksek tabureleriyle kısa boylulara "ceza mı yar ceza mı bu kantin bana ceza mı" dedirten muhteşem tasarım. hocalarını çöpe at, bir medya kuruluşu almaz valla...
 • ayrıca hanımlar tuvaleti 3 kabinden oluşmaktadır.lakin 2'sinin kilidi yoktur sağlam gibi gorunenin ise kapısını ayağınızla yukarı kaldırıp kilitle aynı seviyeye getirmeden kitleyemezsiniz.paranoyak ve yalniz insan sayısı fazla oldugundan "kapımı tutar mısın" diye sorulmaz bu sebeple kallavi hela kuyrukları iletisim fakultesinin alışıldık görüntülerindendir.
 • bazı teknik imkanlardan hatta vakti zamanında pek çok teknik imkandan yoksun olsa da öğretim üyelerinden ( ki önceki gün öğrencilerine basın özgürlüğü dersi verip ardından okula gelen arena muhabirlerinin üzerine saldıran nükhet güz'ü tenzih ederim) ve öğrenci işleri çalışanlarından ( yine adı fuhus skandallarına karışanları tenzih ederim) dolayı sevilesi okunası bir okuldur.
  medya piyasasına girmek için bir ensesi kalın dayıların, holding patronları ve yakınlarıyla kanka ana-babaların gerektiği bir dönemde öğrencilerini işe yerleştirmek için olağanüstü çaba sarfeden, onların akademik kariyerlerindeki başarılarıyla mutlu olan suat gezgin gibi değerli bir dekanı olduğu için bile okunabilecek okullardan biridir.
  zira pek çok öğrenci işleri çalışanı öğrencilerine sadece çeşitli belgeleri vermekle kalmaz, ev ve aile hayatlarına ilişkin pek çok konuda akıl verir ablalık yapar, öğretim üyeleri bir takım rakip okullarda olduğu gibi burnundan kıl aldırmaz bir edayla gezip öğrencilerine nebat muamelesi yapmak yerine akşam nereye içmeye gidiyoruz der ve fikirlerine önem verir.
  güzel okuldur, keyifli okuldur, liseden bozma iletişim fakültelerine benzemez