şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 1968 senesi itibariyle kurulan türkiye'nin ilk işletme fakültesidir. istanbul universitesi avcilar kampusunde yer alan fakülte halen en iyi işletme fakültesidir. 3 bölüm ve 9 anabilim dalı ile öğretim vermektedir. 36 araştırma görevlisi, 17 yardımcı doçent, 7 doçent, 33 profesör, 2 öğretim görevlisi, 3 uzman, 14 okutman akademik kadrosunu teşkil eder. fakültenin dekanlığını tarih itibariyle prof. dr. hayri ülgen yapmaktadır.
 • ilk yillarindaki dekani prof.dr.mehmet oluc'un "gelin,bu fakulteyi tercih edin.gelecegin meslegi budur.bizim mezunlarimiz en yuksek ucretle is bulacak hatta kapisilacaklardir..."gibi gazete beyanatlariyla ogrenci cagirdigi fakulte.
 • bizim okul, bir sürü bilgisayar var, herkesin arabası var falan,
  mühendislik öğrencileri kin duyuyorlar bize.
 • iyi egitimi ve zengin ogretim gorevlisi kadrosu (her derse prof girer)ile avcilar kampusunde olmasini affettiren fiziki sartlariyla sasirtan,isletmeci olmak isteyen bi insanin gidebilecegi en dogru fakultedir.ayrica diger devlet universitelerinin fakultelerinde yasanan para derdi olmayan hatta otomatik kapi yapalim,bi de sole restoran ekleyelim,internet odasinda mikrofon yokmus kosturun cabuk gibi acayip icraatlar yapilan fakultedir.
 • istanbul universitesi'den ayrılıp yeni bir universite icinde yer alacak olan ilim irfan yuvası
 • maliyet muhasebesi sınavlarının test olduğunu duyduğumuzda "yuh" dediğimiz fakültedir*. duydum ki şimdilerde değişmiş sistem.
 • bulgaristan'a giderken sağda olması dışında mükemmel bir okuldur. alanında, tartışmasız olarak türkiye'nin en iyi akademik kadrosuna sahiptir. onun dışında bir erkek başına ortalama 3-4 kız düşer. mühendislik fakültesi mağdurları da beş-on dakikalık ders aralarında soluğu işletme fakültesi kantininde alarak piyasa yapmaya çalışırlar. maliyet muhasebesi sınavlarının test olduğu doğrudur ancak yanında işlemi, çözümü bulunmayan yanıtlar geçersiz kabul edilmektedir*.
 • ilk olarak yeri şu an boğaziçi üniversitesi sırtlarında olan daha sonra avcılara taşınan bölüm. taşınma sebebi ise oldukça ilginçtir;söylenene göre kenan evren'in şu an boğaziçi üniversitesi olan mekan istanbul üniversitesiyken boğaziçi'ne verilen bir söz neticesinde işletme fakültesi
  avcılara taşınmış yer boğaziçine verilmiştir.anlatılan bir başka şeyde istanbul üniversitesinin aslında başka bir yerde arsasının bulunduğu ve bu arsa üzerine şu an bulunan avcılar kampüsünün inşa edilecekken rektörün paraları kumarda kaybetmesi ile mecburen avcılarda ucuza kapattığı arsaya kurulmuş olmasıdır.
 • istanbul üniversitesi mühendislik fakültesi öğrencileri tarafından açık ve net bir şekilde "uyuz" olunan fakültesidir okul içindeki. zira kendileri her türlü olanaklara sahipken, mühendislik öğrencilerinin gariban bir şekilde okumaları yürek burkar, insanın içini sızlatır. ayrıyetten bu fakültenin içine diğer bölümlerden olanlar alınmaz, kapıdaki kontrolör amcalar "siz buğrdan değilsiniğz kağrdeşim, açılığn!" diye kovarlar sizi.
 • yok un kurulus gunu kampus girisinde yapilan araba aramalarinda, polislerden birinin , " bu isletme yaa..aramayin gerek yok!!" dedigi kisilerin gittigi okul...