şükela:  tümü | bugün soru sor
 • son 1 haftadır yaşanan olaylarla gergin olan bünyeyi iyice germiş olan durumdur. işim gereği ne yazık ki metroyu kullanmaktayım, allah belanızı versin korkuyla yaşar olduk be!
 • şaka gibidir.

  (bkz: lider ülke türkiye)
 • vali denen kişide hiç utanma arlanma olmadığının ispatıdır... hiç karışmamamız gereken ortadoğu bataklığına neden bulaştığımızı sorgulatan açıklamadır...
 • şu hayatta gerçekten bok yoluna yaşadığımızı gösterir açıklama. eğer metrobüs-metro kullanmayan kişiler tarafından okunmuşsa dikkate alınmadan diğer başlıklara yönelme isteği doğuruyorsa da, ister istemez gün içinde belki 1 defa olsun bu kalabalıklar yığınana yolu düşenler tarafından endişeye gark olunur.

  hani her an türkiye başına bir şey gelebilir orası ayrı ama ışid-pkk gibi terör örgütlerine çattıktan sonra bile, daha haftasonu bavul ve bilimum çantayla metrolara elini kolunu sallayarak, 'yav kardeşim 1 dk nereye gidiyorsun' denmeden geçilince yaşamlarımızın ne kadar ucuz olduğunu hatırlatır. evet hepinizin abv ya.
 • tam ortadoğu ülkesine yakışır hareketler bunlar. kan var, gözyaşı var, bombalar da tamam. çoluk çocuğun suçsuz yere öldürülmeleri de mevcut. e hani benzin niye hala ucuzlamadı oc ları?
 • sorumlusu türkiye cumhuriyeti devletidir yazan sözlük pkklıları çıkmadıysa ortaya korkmayın bir şey olmaz.
 • sabah tam metroya binerken arkadaşımın bu ortada dolaşan belgeyi yollamasıyla bacaklarım titredi. aklımdan ilk geçenler 1- sevdiklerime bir şey geleceğine bana gelsin. 2- bu ülkede engelli kalacağıma ölmeyi tercih ederim.

  etrafa baktım güvenlik artmış gözükmüyor,eskiden her çanta dedektör ile aranırdı zaten bundan vazgeçeli bayağı oldu da, tekrar geri gelse uygulama ne iyi olur.

  bunun dışında yapacak ne var bilmiyorum. şüpheli hareketli insanlardan uzak mı durmak?. çok fazla yapacak bir şey yok.
 • sabah akşam kullandığım metro hattı için yapılan uyarılardan biri. şayet ölürsem hiç kimseye hak helal etmiyorum. ahan da hodri meydan.

  inanmak istemesem de yüksek ihtimal verdiğim uyarıdır da aynı zamanda. işin geyiğini bırakacaksak bir kenara; bombalamayı yapsa yapsa ışıd yapar. bu hatları kullanan çok sayıda ışıd tipli adam görmekteyim. falan filan.

  neyse efendim, korkmayın ölmekten. öyle ya da böyle öleceğiz nasılsa. rahatınıza bakın.
 • bu bomba uyarısından sonra ne yapmamız gerekiyor diye düşündüren açıklama. istifa, edip eve mi kapanalım? evde oturup böyle bir şey yaşanmasın diye dua mı edelim? her gün gidiş geliş 2 şer defa kartal-kadıköy metrosu, marmaray ve yenikapı metrosu kullanan biri olarak söyleyebilirim ki bunların hepsi bir terör saldırısına en açık hedeflerdir. silahsız 3-5 güvenlikle koruyabileceğin yerler değiller maalesef. saat 18:00 de marmaray'a binen bir canlı bomba, dünyanın en korkunç terör saldırısını gerçekleştirebilir.çok korkuyorum sözlük :(
 • "metropollere bombaları yığdınız görüyoruz hepsini " akp oslo da pkk ile gorusurken. hatirlatalim.