şükela:  tümü | bugün
 • üst edit: valilik dalga geçer gibi twitter’da yeni bir açıklama ve youtube’da bir video yayınlamış.

  neymiş, fotoğrafı kırpınca atatürk’ün kaşları birleşiyormuş. ulan foto kırpınca fotoda değişiklik olur mu hiç amk? fotoğraf kırpınca sadece boyutu küçülür. yüzümüze baka baka dalga geçiyorlar.

  birisi aynı yöntemle (iphone foto düzenleme aracı ile) denemiş, sonuç tabii ki atamızın kaşlarında herhangi bir değişiklik yok.

  fotoğraf kırpınca kaşların birleştiğini ilk kez duyuyorum. iphone’da bug bulmuş olmalılar. galiba tüm suç apple’da. şüphesiz ki valilik masum.

  ***

  asıl entry:

  az önce gözlerimle şahit olduğum rezillik. istanbul valiliği twitter’dan paylaştığı fotoğrafta, duvardaki atatürk portresinde kaşların birleşik göründüğü bir fotoğrafı paylaştı.

  demek ki bunlar ofislerinde atamızla böyle dalga geçiyorlar. yanlış fotoyu attılar besbelli.

  montajlı paylaşım 14:14 de olmuş, ikinci paylaşım ise 15:04'de olmuş. (@poffpuff'a teşekkürler)

  “sayın valimiz ali yerlikaya, istanbul büyükşehir belediye başkanı, sayın ekrem imamoğlu’nu kabul ettiler.
  notuyla paylaşılan fotoğrafta duvardaki atatürk resmi basbaya montajlı.

  montajlı fotoğraf: https://pbs.twimg.com/…aq7a8l?format=jpg&name=large

  yeni yükledikleri orijinal fotoğraf: https://twitter.com/…bul/status/1145664361626767360

  tek şahit olan ben değilim. binlerce insan ekran alıntısı paylaşıyor. hatta vaziyet.com.tr de haberleştirmiş bu rezilliği.

  bu siyasal islamcılara bir dur dememiz gerektiğini düşünüyorum. lütfen valiliğe mention atıp bunu yapan kim ise kovulmasını isteyin. bu nedir ya? devlet kurumunda çalışıyorsun sen. bu devleti kuran kişiye kaş çizip eğleneceksen o kurumda işin ne?
 • hadi belediyelerin sosyal medya hesaplarına alışkanlık kazandık da valilik sosyal medya hesapları kimin ellerinde böyle saçmalıklara alet ediliyor anlayamadığım durum. sorumlular kimse acilen bulunmalı.
 • gündemde tutulması gerekir bu rezilliğin
 • öleli 81 yıl oldu.. ulan 81 yıl be!
  81 yıldır uğraşıyorsunuz, ışığını söndüremediniz..

  kasten yapıldığı belli olan net resim

  bi de utanmadan paint'te yapmış ipneler

  edit: paylaştığım resmi benim yaptığımı iddia eden oldu. kırk yıl düşünsem aklıma gelmezdi. valiliğin twitinin altındaki twitlerden birinden resmi alıp yakınlaştırdım, o kadar..

  edit2: adamlar 19 yıldır, "büyük önder gazi mustafa kemal atatürk" söz öbeğini sadece özür dilerken, 180 derece dönerken kullanıyorlar.. onun dışında hiç duymadım...
 • diyecek bir şey bulamadım. valilik itlik yapmıştır dese başkan haklıdır.
 • sosyal medyayı hazırlayan arkadaşımız, save ederken, photoshop'da, mouse'u kaymış ve yanlışlıkla brush, atamız'ın kaşına değmiştir.
 • atatürk’e tek kaşı hangi vatansız yaptıysa açıklansın ve şerefleri varsa kovsunlar. sehven yapıldı açıklaması yetmez bu düpedüz artniyetli bir harekettir basit bir olay değildir
  edit : sehven yerine şehven yazmışım bi gün cekip gidicemdüzeltti
 • oha. kim yaptıysa görevine son verilip siktir edilmeli.
 • rezaletin dik alasıdır.

  foto çok küçük olduğundan birleşik gibi görünmüştür diye iyi niyetli baktım ama hayır, sol arkadaki atatürk resminin üzerine gidip bilinçli bir şekilde shop uygulamışlar.

  derhal valilik bilişimde çalışan ve bu iğrençliği yapan kimse bulunup atatürk’ün aziz hatırasına yapılan bu saygısızlığın bedeli ödetilmelidir.

  biz atamızın hatırasına sahip çıkmaya devam edeceğiz.