şükela:  tümü | bugün soru sor
 • istanbul - zincirlikuyu'da bulunan lise..
 • 3 yıl okuduğum ama 5 yılda diploma aldığım bi ilginç okulum..
 • yillar yili kapisindaki top (bkz: kure) $eklindeki betonarme kulube ile hatirladigim (artik yok) lise. otobuste gelip gecerken dikkatimi cekerdi. artik kaldirip afilli siyah mermer falan yapmi$lar. gecenlerde kapali spor salonlarina gidip mac yonetmek nasip oldu. ilk kez gittim, dumur oldum. kampus gibi yer. deli gibi buyuk ve agaclik. binalar ve tesisler viran ama, zincirlikuyu gibi bir yerde, belgrad ormani gibi yer. daha iceri girdigim ilk andan itibaren, "- burada okumak varmi$..." dedigim okul.
 • 20 dönüm manyak bi araziye sahip osmanlı bilmenne paşasında kalmış olan 1800 lü yıllarda yatılı denizliclik okulu olarakta hizmet veren daha sonra 1939 yılında yapı meslek lisesine dönüştürülen ve 2000 yılında isov'un satın aldığı daha sonra topları yıkılarak yerine siyah mermerden bi görgüsüzlük abidesi duvar edilen hatta girşteki binanın* sarmaşıklarıda kopartılan köküne kezzap dökülen*, isov tarafından sözde okulu kalkındırma amacıyla içine hergeçen gün iyice sıçılan benim zamanımda iyi eğitim vererek en iyi mimar adayları adayları yetiştiren okul..
  (bkz: lise yilligi formatinda entry girmek ekolu)
 • yıllar önce okul basket takımında oynarken attığım basketler sayesinde şişli ilçesindeki liseler arasında düzenlenen turnuvada üçüncü yaptığımız okul.
  (bkz: basketbol maçında karizma yapmak)**

  ayrıca etiler lisesi öğrencilerini sürekli pataklayan,* hatta zincirlikuyu mezarlığında bulunan erik, ayva, dut, elma, çilek gibi meyvalara dalan okul.. (bkz: mezarlığa dalan var)
 • 1998-1999 eğitim sezonun sonundan itibaren eğitim kalitesi gittikçe düşen güzide okulum. okuldaki eğitim öyle bir hale gelmiştir ki son sınıf öğrencileri artık staj yapacak işyeri bulamamaktadır. bulanlarında staj bittikten sonra işyerlerinden ayrılıp başka işlerle uğraştıkları görülmüştür. öyle ki üniversite terklerin bile öğretmenlik yaptıkları bir okul olup çıkmıştır. hatta son dönem öğretmenlerin doğudan gelip "ben aşiretim" dedikleri bile görülmüştür. sonu nereye varacak merakla beklenmektedir.
 • içerisinde;
  futbol sahası,
  kapalı spor salonu,
  voleybol sahası,
  2 tane kagir atelyesi,
  1 tane yapı ressamlığı atelyesi,
  1 tane tesisat teknolojisi atelyesi,
  1 tane restorasyon atelyesi,
  3 tane derslik bulunduran devasal okul.
 • web sitesini bile yapmaktan aciz bir yönetime sahip olan okul.
 • karizmasını yapı ressamlığı öğrencilerine borçlu olan okul. lakin biz olmasaydık* okuldaki öğrenciler ameleden öteye gitmezdi.***