şükela:  tümü | bugün
 • melih gökçekin yol genişletme projeleri sayesinde muazzam genişliğe sahip olan bütük kavşakların alt geçit şeklinde olduğu trafik akışının hiçbir şekilde durmadığı bir yol haline gelmiştir. hatta bazı yerlerde yolun tam 10 şeride çıkması ve buna rağmen hız sınırının 50 olması ve bir polis radarının pusu kurması bu yolun değişmez özelliğidir.
  yani otoyollarımızda (ki 120 130km ile alabildiğine gidersin) bile 2x2 yerler varken 5x5 yolda hız sınırı 150 filan olacağına neden 50!
  yau ben oraya boeing uçak indiririm be!

  tabi bu tek örnek değil (bkz: konya yolu), (bkz: havaalanı yolu)...
 • gidiş geliş tolam 5 şeritten oluşmasına rağmen,neredeyse her sabah trafiğin bir yerlerde tıkandığı yoldur.boş olduğu zamanlarda da "hazır yol boşken basıp gidiyim" denmemesi gerekir,zira olmadık yerlerde önünüze krater büyüklüğünde çukurların çıkması ve arabanızın bir kısmını o çukurlarda bırakmanız son derece muhtemeldir.
  ayrıca melih beyin* bu yolun yenimahalle migros arasını bu yaz için kullanıma kapatmasıyla her sabah kabuslar yaşatan yoldur.
  özetle ankaranın bütün geniş yollarında olduğu gibi bu yolda da çoook dikkatli araba kullanılmalıdır.
  edit:bu 5 şeritli yola bir de radar konmuştur,kimsecikler 50 km den hızlı gidemesin diye.zaten o yolu kullanan insanlar şehir dışında yaşamanın ezikliğini her an hissetmektedirler,bir de 50 km hızla giderlerse iş,okul falan yalan olur,kimse bi yere yetişemez.ama yine de aferin diyoruz kendilerine...bravo...bravo...
 • yıllarca istanbulda yaşadıktan sonra, herhangi bir sebepten başka bir yere yerleşmiş, istanbuldan kopmuş kişilerce her zaman gözlenen, özlenen yoldur, hangi istikamet olduğu önemli değildir, her zaman gidilesidir...
 • öncelikle (bkz: #2080196)
  akabinde (bkz: #http://www.yurthaber.com/…52401.htm?ref=f5haber.com )
  şimdi ankara'nın batısında bulunan yakın ilçe ve yerleşim yerlerine sadece bu yoldan gidildiği düşünülecek olursa bu uygulamanın tek bir sebebi olabilir, devlet halktan para toplamanın yeni yolunu buldu.
 • yaklaşık 3 gündür batıkent, carefour bağlantısı tek şeride düşürülmüştür. bir kaç gün önce kapatılan kısımda olay yeri şeritleri vardı. bunları kaldırmışlar, normal kırmızı bant çekmişler. insanlar yolunu gerekçesiz olarak 10 dk daha uzatıyorlar saolsunlar.
 • eryaman girişinde, şeker fabrikası'nın önünde yapılan köprülü kavşak yüzünden trafik o noktada resmen felç olmuş durumda. hiçbir yönlendirme yok. geçen gün otobüs bir yol bulucam diye, taa batıkent'e kadar gitti, sonra bir yol bulamayıp geri geldi. bir bitmedi köprülü kavşaklar amına koyduğumun şehrinde.
 • (bkz: #30434375)
 • sincan metrosu'nun botanik ve eryaman 1-2 durakları arasındaki gereksiz ötesi duraklarından birinin ismidir ayrıca. her seferinde 1-2 kişi iner ya da biner. çevresinde yerleşim adına hemen hiçbir şey olmayan, adı üzerinde otoban kenarı bir yerden bahsediyoruz. ayrıca metro bu durağa doğru ve bu duraktan sonra feci yavaş gider.

  nasıl değerlendirilebileceği üzerine birkaç projem için: (bkz: #45005450)
 • 1863'te yapımına başlanan ve samsun iskelesi ile bağdat'ı birbirine bağlaması düşünülen proje. samsun nere, bağdat nere, istanbul ne alaka bilinememekte...
 • dünyanın en lüzumsuz mağazalarına ev sahipliği yapan yoldur.