şükela:  tümü | bugün
 • 23 haziran'daki seçimlerde herkesin oy kullanabilmesi için çalışan oluşumlardan biri. istanbul'a geleceklere bir günlüğüne evinizi açabiliyor ya da paylaşımlı araba ile yolculuk yapabiliyormuşsunuz. başka özellikler de var sitede.

  websitesinden:

  "yenilenen istanbul seçimlerinde yaşanan problemlerden birisi de özellikle öğrencilerin ailelerinin yanına dönmesi ve kimisinin 23 haziran’da istanbul’a dönecek imkân bulamıyor olması. veya dönseler bile bazılarının kalacak yerleri olmuyor.

  bu sorunu çözmek için #birotobüsbenden veya #mazbatayabilet gibi sosyal medya kampanyaları oluşturulmuştu.

  23 haziran seçmen dayanışması sloganıyla,

  yeni açılan istanbuladonus.com ise daha kapsamlı bir websitesi.

  peki, istanbuladonus.com nasıl çalışıyor?
  sahibinden.com benzeri bir yapıya sahip olan sitede istediğiniz kategoride “ilan oluştur” abiliyorsunuz. bu sayede “sponsor”lar veya “destek arayanlar” kendi duyurularını yapıyor. ilanı görüp sponsor olmak veya destek almak isteyenler sistem üzerinden ‘ilana başvur’ u yapıp ilan sahibine ulaşabiliyorlar.

  ilan sahipleri isterse telefon numaralarını veriyor, isterse sisteme mail adreslerini giriyorlar ve ilanlarına yapılan başvurular kendi mail adreslerine ulaşıyor.

  diyelim ki antalya’dan istanbul’a kendi aracınızla geleceksiniz ve aracınızda 3 kişilik yer daha var. bu da düşünülmüş ve bunun için paylaşımlı yolculuk kategorisi oluşturulmuş.

  bunun yanında, evinde misafir etmek isteyenler veya öğrencinin kalacak yer masrafını karşılamak isteyenlere yönelik barınma sponsorluğu seçeneği de var. ve tabi yol masraflarına sponsor olmak isteyenler için yolculuk sponsorluğu kategorisi de."

  www.istanbuladonus.com
 • twitter, facebook, instagram gibi sosyal mecralarda daha fazla duyurulması, gündeme getirilmesi gereken seçmen dayanışması. tekrarlanan ibb başkanlık seçimine 10 gün kaldı. seçmen kaydı istanbul’da olup çeşitli sebeplerden dolayı dönme imkanı olmadığından oy kullanamayacak çok sayıda seçmen var. güzel düşünce ile böyle bir platform oluşturulmuş. emeği geçenlere teşekkürler. umarım gereken kişilere ulaştırılabilir.
  daha fazla kişinin haberdar olması için sözlük tarzı oluşumlardan destek olmakta fayda var.
 • şöyle bir siteleri var

  dilerseniz yolculuk, barınma gibi konularda ihtiyacınızı ya da sponsor olabileceğinizi belirtiyorsunuz.

  desteklenesi oluşum.