şükela:  tümü | bugün
  • istanbul büyükşehir belediye başkanlığı, kaynarca-pendik-tuzla, ümraniye-ataşehir-göztepe, çekmeköy-sancaktepe-sultanbeyli, kirazlı-halkalı, başakşehir-kayaşehir ve mahmutbey-bahçeşehir metro hatlarının ihalelerini iptal etti.

alınan bilgilere göre, kaynarca-pendik-tuzla, ümraniye-ataşehir-göztepe, çekmeköy-sancaktepe-sultanbeyli, kirazlı-halkalı, başakşehir-kayaşehir ve mahmutbey-bahçeşehir metro hatlarının iptal edildiği, ulaştırmadan sorumlu genel sekreter yardımcısı muzaffer hacımustafaoğlu tarafından 29 aralık 2017'de birer yazı ile ilgili firmalara iletildi.
    yazıda, ihalenin başkanlık yazısı ile iptal edildiği belirtilerek, sözleşmenin karşılıklı feshi için 7 gün içinde yetkili temsilcinin idareye gönderilmesi istendi.

ibb'ye 925 milyon euro borçlanma yetkisi verilmişti

istanbul büyükşehir belediye meclisi, 13 ekim 2017'deki toplantıda, 6 metro hattının inşaatı için belediyeye 925 milyon euro borçlanma yetkisi vermişti.link.
  • iptal olmamıştır, başka bir yandaşa ihale edilecektir. yandaşlardan yandaş beğeniyoruz sizin anlayacağınız.
  • sizi bilmem de bana fena girdi.

önce belediyeye güvendim, 2017'de açılacak dediği metro hattına yakın ev tuttum. 2017'de o metro hattı açılmadı. ne zaman açılacağı belli değil ve otobüslerde perişanim.

sonra belediyeye güvendim, 2019'da açılacak dediği bir başka hattın yakininda bir daireye girdim. o da bu son kararla iptal edildi, tam cuvalladim.

şimdi o daireyi atsan atılmaz, satsan satılmaz. fiyatlar çakılır. onu bırak, o bölgeden otobüsle ne işe gidilir, ne okula.

bu adamlarin resmi açıklamalarına güvendiğim için başıma bunlar gelmesinden dolayı bana hak etmişsin diyenlere saygı duyarım.

ama kardeşim bunlar önceleri böyle değildi ya, son yıllarda iyice sapittilar. guvendiysek, müteahhite, dolandırıcıya guvenmedik ki, devlete güvendik.

herhalde yiye yiye denizleri bile bitirdiler.
  • neden iptal edildiği hakkında açıklayıcı bir bilgi hala gelmedi.
  • iptal bedeli olarak yüz milyonları bulan ve geçen ihale iptal bedeli firmalara ödenecek, ihya oldu firmalar valla.

(bkz: ama metro yabdılar)
  • tuzla hattı da iptal olmuş. çok üzüldüm gerçekten. o kadar çok yediler ki artık kendi aralarında paylaşamaz noktaya geldiler. hala bunların peşinden gidenler bu olayların tek suçlusudur.
  • konuya ilişkin ibb tarafından yapılmış bir açıklama vardır. açıklamayı sonuna kadar okuduktan sonra entry girmek lazım. bu raylı sistem projeleri muhtemelen 2019 seçimine yakın hızlandırılır ki vatandaş ilk defa yapılan, daha önce türkiye'de olmamış, olağanüstü, uzay çağının fersah ötesinde bir şey gibi sevinsin ve tekrar oyu mevcut belediye sahibi partilerine yine versin. muhalif ya da yandaş, vatandaş bilinçli olsa belediyecilik hizmetleri daha kaliteli olur.

aha açıklama: https://www.ibb.istanbul/news/detail/34412