şükela:  tümü | bugün
  • maalesef acı bir gerçek olan durumdur.

istanbul'da yaşayan ankaralılar çok iyi bilir bu durumu.bir hevesle döner alırsın döner yapan bir yerden (dönerci demiyorum çünkü dönerci yok istanbul'da), sonra bir tadına bakarsın ve işkence o zaman başlar. artık döner eti mi kaliteli değil yoksa ustalar mı beceriksiz, nedir ne değildir bilemem ama berbat oldukları bir gerçek.

bir de istanbul dışında döner yememişler bunları ayıla bayıla yerler ya o zaman işte neden adam gibi dönerci olmadığını anlıyorsun. ankara'daki en boktan dönerci hosta döner bile bunlardan bin kat daha kalitelidir.

edit: görüldüğü üzere bu duruma karşı çıkan herkes ankara'da döner yememiş. ben de tam olarak bunu diyorum.

eğer bir insan daha iyisini görmemişse, o vasat şeyi tabiki mükemmel olarak görür. adamlar ciddi ciddi bayramoğlu dönere güzel mükemmel diyor. gelin bakalım ankara'ya. herhangi bir sokaktaki esnaf dönercisi bile daha iyi döner yapar.
  • 5 liraya döner ekmek + ayran yiyen suser beyanı.........
  • bağdat caddesi (bkz: flamingo) (bkz: flamingo büfe)
    kavacık (bkz: bayramoğlu döner)
    ve hatta eskisi gibi olmasa da kadıköy (bkz: benume)

önerileri ile çürüttüm tezdir.

allah affetsin, görüntüleriyle bile mide bulandıran, özellikle tavuk dönerlerden/dönercilerden uzak durun, dönerin kalitesizi, ucuzu yenmez. başka hiç bir konuda ahkam kesmesem de, döner konusu ayrıdır. bunu bilir bunu söylerim.

bir de iskenderin 50 lira olduğu, etin tadı alınmasın diye her türlü sos/pide/yoğurdun kullanıldığı, "bi şeymiş" gibi duran ama hiç bir numara olmayan tüm iskendercilerden de uzak durun.
  • (bkz: bayramoğlu döner)

üşenmeyip kavacık a gidin. sonra da yeşillendirip teşekkür edersiniz
  • benim için ankara'nın ssk'sı buna benzer bir aşk yaratır.
    https://www.youtube.com/watch?v=vdnzzxdie1g
  • bağdat caddesi: dönerci mehmet usta. iki defa gittim çok lezzetliydi. hatta yediğim en güzel dönerdi.

not: teşekkürü dönerin tadına baktıktan sonra edebilirsiniz.
  • var abicim var. sen bakmayı bilmiyosun.
  • (bkz: dönerist)
  • (bkz: dönerama)