• daha önce de yakalandı, serbest bırakılıyor adliye madliye hikaye.

biliyorsunuz hayvana verilen zarar, edilen işkence filan hep (bkz: kabahatler kanunu) bazında cezalandırılıyor. ona da ceza denilirse tabii.
  • (bkz: satan is here)
  • (bkz: fatma çörekçi) yıllardır bu ruh hastası bunu yapıyor fakat kimse görmezden geliyordu

edit:takılmayın yazım yanlışına mesaj kutusunda yer kalmadı
  • ebenin amı derdin ne amına koyim.
  • bence de yanlış bir durum yok, acı çektirmeden kesip yiyor ise kendi bileceği iş.
    bu bir işkence değil ki biz evcil hayvan olarak görüyoruz diye herkes öyle görmek zorunda değil.

edit: moderasyon tayfasından birileri bana ulaşabilir mi acaba.
    edit2: arkadaşlar şartlara bakılması lazım hepsi bu ben 2000 yılında yoksulluktan köpek haşlayıp onu çocuklarına yediren kadın gördüm istanbulda ki o iğrenç kokuyu hala hatırlarım, bu tarz bir sebebi olabilir, dini bir ritüel olabilir neden tek yönden bakıyorsunuz mal mısınız acaba ? ben demiyorum ki kedi kesip yiyelim benim de asla aklımdan geçirmeyeceğim ve muhtemelen görsem kendimi tutamayacağım kadına saldıracağım bir hareket.
  • iyiden iyiye 2000’lerin başına döndüğümüzü gösteren bir olay daha.

kadına yalnızca veganların ‘cani’ deme hakkına sahip olduğunu düşünüyorum, bizimki olsa olsa ikiyüzlülük olur
  • türcülüğümüzü gözler önüne seren olay.

kedi olunca bu kadar rahatsız olurken, daha bebek halde ki hayvanları hemen her gün yiyoruz.

süt kelimesini ekliyoruz birde satarken. sütten kesilmemiş olması tercih sebebi oluyor.

korkunç tabi kedi yiyor olması, ne de olsa genel kabul gören bir olay değil.
    hangimiz evimizde kedi pişiriyoruz ki? ne manyaklar var.
  • aynı şeyi daha önce de yaptığını söylemiş, ruh hastası olduğu halde serbest bırakılmış. birde kadınla kedi yemenin “sevap-günah” olup olmadığı tartışılmış yahu siz iyi misiniz? kadın yıllardır bunu yapıyormuş ve çevresindeki insanlara da gayet normal bir şekilde anlatıyormuş bunu. aynı şeyi küçük bir çocuğa yapsa “sevap-günah” mevzusu olmadan içeri tıkılacağını düşünüyorum gerçi orası da meçhul. kimler kimler elini kolunu sallayarak dolaşıyor bu ülkede. bi yasayı çıkarmak bu kadar zor olmamalı be.
353 entry daha
hesabın var mı? giriş yap