*

şükela:  tümü | bugün
  • bu kanıya nerden vardığımı anlatabilmem için maalesef iflah olmaz bir genellemeci olarak bir genellememi daha itiraf etmem gerekecek. bir istanbullu sürücü, diğer istanbullu sürücülerin nerde ne zaman uyanıklık yapacaklarını, fırsatları değerlendirip durup kalkmalarını kestirebilir. istanbullu sürücüden kastım 34 plakalı bir araçta ortalama bir süre sürücülük yapan ikameti istanbul olan trafik mahkumlarıdır. bu kabullendiğim görüşle birlikte trafikte belli bir refleks ve beklenti gelişiyor. işte bu refleks ve beklentinin dışında hareketler olunca diğer aracın sürücüsünden tutun da plakasına kadar ister istemez süzüyorsunuz.
    işte bir iki senedir gel zaman git zaman trafikte tesadüfen gelişen gerilimli anlarda karşılaştığım araçların diğer illere ait araç oranı anlamlı ölçüde arttı. bir süre sonra da akıcı bir trafikte bile diğer il plakalarının artmış olduğunu gördüm.
    belki de bunun ‘algıda seçicilik’ adı altında basit bir açıklaması vardır ama ‘hayatta mantıksız gözüken dikkat çekici tesadüflerin altında sezemediğim bir ekonomik realite vardır’ genellemem yüzünden bu başlıkta iki neden paylaşacağım:
    1- adrese dayalı sisteme göre plaka verme işleminin katı şekilde uygulanması. bu uygulamanın görünür etkisini arttıran etkenin başka illerde seçmenliğini sürdürmek isteyenlerin kayıtlarını istanbul’a aldırmamış olmaları ya da bununla uğraşmak istememeleri olarak görüyorum.
    2- araç sigorta masraflarının istanbul plakalı bir araç sahibi iseniz fazla çıkması.
    üçüncü bir madde olarak sayamayacağım ama ülkemiz realitelerinden biri olan ortadoğulu göçmenlerin satın aldıkları araçlarda uygulanan bir plaka kuralı da olabilir ama uçuk bir ihtimal gibi geliyor. yine de bu başlık altında tartışılması açısından paylaşıyorum.
    gelelim buram buram şizofreni kokan sorumuza:
    iki imparatorluğa başkentlik yapmış şehrimize bir komplo kuruluyor da bizim mi haberimiz yok sayın istanbullu hemşehrililerim?