şükela:  tümü | bugün soru sor
 • namus bekçisi olmaya soyunmadığı sürece sorun yoktur.

  (bkz: bekçi murtaza)
 • gece içmekten dönerken beni darlamasın da güneydoğu'da ne yaparlarsa yapsınlar denilen bekçilerdir.

  ha sksen de yapılmayacak meslektir, özel harekatçıların darlanıp görevden ayrılmak istedikleri dönemde sen adama gece çık yüksekova'da, cizre'de, diyarbakır'da, nusaybin'de asayişi sağla diyorsun.

  (bkz: kafan çok güzelmiş canım güle güle kullan)
 • pek verimli bir uygulama olmaz.

  sıkıntı bölgelerde özel harekatçılar bile dünya kayıp verdi. kaldı ki bekçiyi gece vakti tek başına mahalleye salacaksın da adam sağ çıkacak.

  sanırım kadro açmak için düşünülen bir uygulama. ilk defa yandaşların torpille atanmasına sevineceğim bir durum olur.
 • tutmayacak olan uygulamadır. neden mi ?

  terör harici olan şehirlerde tipini beğenmedikleri kişileri darp etmeleriyle yada şüphelendikleri alakalı-alakasız insanları sorgusuz sualsiz vurarak kasten adam yaralama veya öldürmeyle sonuçlanacaktır.

  terör olan şehirlerde 1 haftadan fazla dışarıda gece vakti canlı dayanamazlar zaten.
 • 29 nisan 2017 khk'ları ile gerçekleşendir.
 • kısaca ülkenin "yozgatlaşma" sürecinin üçüncü aşamasıdır. bunların işleri güçleri mahalle jurnalciliğidir. kim kimle, kim kimin evine girmiş, mahallenin dulunu biriyle görmüşler, senin kızını biriyle görmüşler, şu evde toplaşıp içki içip zina yapıyorlar diye röntgencilik yapıp karakola, mahallenin yavşaklarına rapor verirler. eşini, kızını başı açık gördüğünde "hayırdır bacım??? böyle gezmeye utanmıyor musun? diyecek.
 • partili boş beleş kişiler değil de gerçekten işini hakkıyla yapan dürüst namuslu kişiler gelse bile işe yaramayacak durum. eskiden bir devlet memurunun düğmesini koparan bile 14 yıl ceza alıyorken, bugün ülkemde başta sağlık çalışanları olmak üzere memurlar baya baya hırpalanıyor sözel fiziksel şiddete maruz kalıyor, bu durum bekçi için de geçerli olacağından gayet güzel olabilecek bir durum, hiç bir işe yaramayacaktır.
  not: sağlıkta şiddete hayır
 • artik mahalleye de dns le giricez demek ki.
 • polise bile düzgün eğitim verip işini düzgün yapacak seviyeye çıkartamayanların, özel güvenliklere sağladıkları açıklar ile terör estirme imkanı verenlerin ortaya çıkarttığı yeni bir "olmamış abicim, düzgün yapsan olurdu" sektörüdür. olsa güzel olabilir belki ama şimdi bu bekçiler bende yetki var diye havalanır ve üstüne vazife olmayan işlere karışırsa ortalık iyice karışır. bakın demedi demeyin, bu olayın sonunda epey bir dayak yiyen, milletin hayatına karışıp bıçaklanan, mahallenin ağası gibi gezip milletin tası atınca başka şehre taşınmak zorunda kalan bekçiler olacaktır.

  bu işi düzgün yapacaklarsa yapsınlar. yoksa hiç karışmasınlar. bakın bu iş polisten, özel güvenlikten çok daha kişiselleşmiş bir hale gelebilir, sonuçta mahallede devamlı göreceğimiz adamlar olacak bunlar. insanlar bu denli gergin iken haddini bilmezlik edip yetkisini saçma sapan işlerde kullanmaya çalışan olursa, insanlara kafayı takıp mahalleliye salça olan olursa cinayet bile görebiliriz.

  peşinen not: işini düzgün yapan polislere, özel güvenliklere saygılarımı sunarım. her şey bu kadar çürümüşken siz işinizi düzgün yapıyorsanız eli öpülesi insanlarsınızdır. yalnız olması gereken bu iken işini hakkı ile yapmayıp millete eziyeti görev bilenler de var. umarım bir an önce başka iş bulurlar da siz de onlar yüzünden haksız ithamlara uğramazsınız.
 • kemal sunalı hatırlattı kızzz