şükela:  tümü | bugün
  • harika haber. mafya düzeninden güç alan leş taksilere 20 kat para ödeyeceğime metroya 2 kat öderim. sanırım akp’li belediyeler bizden 2 kat para almamak amacıyla 20 senedir gece ulaşımını hayata geçirmediler. ne kadar da düşünürler bizleri.
  • iki kat olunca l ler çift yazılıyor herhalde.
    pahalı
    pahallı
    alkol sigara- pahallllllllllllllllllllllllllllı
  • zaten istanbulda var olan ve geceyarısından sonra çalışan otobüs hatları 2 basım ücreti alıyordu oldum olası.
    yani fiyatlarda bir değişiklik yapılmamış, sadece gece seferleri arttırılmış ve metrolar gece çalışır hale getirilmiş ve böylece istanbul 24 saat yaşayan şehir olma yolunda çok önemli bir adım atmış olmuş.
  • bu ekonomik ortamda normal olandır.

eğer makiniste, şoföre de fazla mesai, gece vardiyası gibi sebeplerle de bu ücretin karşılığını yansıtacaklarsa yerinde bulduğum gelişmedir.

imamoğlu'na güveniyorum, iki kat ücretin hak edenlere gideceğine inanıyorum.
  • ekşi sözlük geleneklerini çiğneyen yazar tespitidir;

(bkz: chp sokarsa sesimizi çıkarmıyoruz akp değdirirse bağırıyoruz)
  • taksimden metrobüse gece yarısı hayatında taksi kullanmamış yazarları gösteren-gösterecek olan başlık. adama metrobüse gidicem diyosun, ben gitmem diyor ya da 20tl diyor, hassiktirsin ordan. metroya 2 kat akbil basarım ama taksiye binmem.

sözün özü ise öncelikle neden direkt tüm günler 24 saat değil diye soranlar olacak. öncelikle bu yapılan durumun deneme bir durum olduğunu anlamalısınız. malum düzenin dışına çıkmak için personel, ekipman gibi faktörlerin artması gerek. e bunlar da bir parmak şıplatmasıyla olamayacaktır (bkz: avengers endgame) . önce en yoğun olacağı düşünülen günlerde denenip zamanla açıkları görüp kapatıp sistemi kusursuz hale getirmeye çalışacaktır ekrem imamoğlu ve ekibi. fiyatlar neden iki katı oluyor diye soranlara ise diyeceğim şey şu; önce git istanbul-izmir otobanının, 3. köprünün geçiş ücretinin fiyatlarını sorgula davar. geçmeyen araç için bile para ödüyosun, burda adam gibi hizmete bıdı bıdı.

edit: imla
  • uber’in piyasadan çekilmesiyle bir yanım eksilmişti. bunun olmasına sebep olan mafya taksicilere para kazandırmaktansa gerekirse degil 2 kat, 3 kat bile para veriririm. teşekkürler başkanım. halkı düşünüyorsun, dışlanmıştık, sayende değerimizi hisseder olduk. verdiğim her kuruş helal hoş olsun.

yıllardır beklenen hizmet.
  • çekmeköy'de otururken, kadıköy'den çekmeköy'e 60 lira taksi parası ödüyordum, şimdi gidecek olsam en fazla 10 lira ödeyip, 50 lira cebimde kalacak ve güvenli bir yolculuk yapmış olacaktım.

edit: %25 taksi zammını koyunca 12,5 tl daha fazla ödeyecektim hatta.
  • anadolu yakasında son metro, otobüs ve minibüs seferinden sonra çalışmaya devam eden tek tük hatlar var. hepsi de havaalanı hatları. onlar da çift bilet. aynı tarife ile anadolu yakasına iki müthiş alternatif katılmış oluyor.

gayet beğendim. taksi çilesi çekmekten iyidir.
  • yerinde bir karardır. tebrikler başkan

hesabın var mı? giriş yap