şükela:  tümü | bugün soru sor
  • yaz mevsiminin ortalarına geldiğimiz şu dönemde mutlaka herkesin bilmesi gereken yerlerdir.
  • istanbul'u bilemem ama taksim çevresi için söyleyecek bir kaç şey biliyorum.

bir kaç ay önce taksim'de çalışmaya başladım. işe adapte olduktan sonra yüzebilecek, antreman yapabilecek, ağırlık çalışabilecek bir mekan arayışına girdim. aşağı yukarı karar verdim sayılır. sözlük'e de yazayım da, şu ortama çöp entrylerim dışında da bir katkım olsun:

hilton:
    dev gibi bir havuzu var. derinlik üç metre, mayıs aylarında açılıyor. kapalı havuzu çok büyük sayılmaz. fitness salonu bence küçük ama kalabalık görünmüyor. otelin aşağılarında karmaşık labirentlerden geçilerek varılabiliyor. belki daha kestirme bir yolu da vardır, muhtemelen ben kaybolmuşumdur.. tennis ve squat mıdır nedir oynayacak alanları var. hocaları iyi görünüyor. ortam elit, fiyatlar da.
    yıllık üyelik 3400 lira civarında. öğlen üçe kadar geçerli gündüz üyeliği ise 2450 civarında. ama buna açık havuz dahil değil. tesisin tamamının kullanım ücreti 5 bin liranın üzerinde. havlu veriyorlar ama terlik vermiyor olabilirler. sauna, buhar odası dahil.

grand hyatt:
    kapalı havuzu yok. fitness hocası yok. salonu küçük, halter için bench yok. açık havuzu güzel ve çok havalı. mayıs ayında açılıyor. fitness odası dışında bir de açık salonu var, buradaki tv'ye kendi dvd'lerinizi getirip kendi kendinize çalışabiliyorsunuz. mekan bomboş dolayısıyla bu amaçla gerçekten de kullanılabilir. dinlenme alanı küçük, hiç beğenmedim. hamamı kullanım dışı. saunası, buhar odası dahil. havlu bornoz vs. veriyorlar. fiyatları boru gibi. yıllık 3000 tl. havuz hariç isterseiniz 2100 tl.

elite world:
    elmadağ'da minik bir fitness salonu minik bir de havuzu var. buhar odası ve sauna var. havlu vs. veriyorlar mı emin değilim. mekan fason ama fiyatlar iyi. altı aylık 850, yıllık 1300 tl.

martı:
    elmadağ'da, habertürk yanı. havuzu yok. fitness terasta. salon fena sayılmaz. antrenör var. yaz aylarında muazzam bir piyasa mekanı olabilir ama akşam saatlerınde kalabalık olabilir, emin değilim. havlu vs. veriyorlar. dinlenme alanı güzel, sauna , buhar odası mevcut. 6 aylık 1000 tl, 12 aylık 1500 tl.

cvk hotel gümüşsuyu:
    havuzu muazzam, üstü açılıp kapanıyor. spinning için, pilates vs. için ayrı salonu var. fitness alanı gayet yeterli. aletler teknolojik. koşu bantları internetli. dinlenme alanları, havuzu, saunası gayet güzel. 3 saate kadar otopark bedava. mekan büyük ferah, havlu terlik vs. veriyorlar. fiyatlar 6 ay 1650 tl. yıllık 2100 tl.

fiyatlar pazarlıksız, liste fiyatı. hepsi pazarlığa açık gibi geldi. şimdilik tespit edebildiklerim bunlar.
    marmara'ya bakmadım, eski ve popüler bir mekan olduğu için fiyatı uçuktur ve kalabalıktır gibi geldi. ceylan'a da bakmadım, vaktim olmadı. bakarsam editlerim. bunlar dışında belediyenin bir havuzu var ama allahlık. belediyenin istediği gün ve saatte kullanıyorsunuz, saatiniz dolunca siktir ediyorlar. bir de aşağıda bilgi üniversitesinin havuzu var ama yolu ters geldiği için gidip bakmadım.
  • spor için olanı değil de, hafta sonu güneye inemeyenler için açık havuzunu kullanabileceğimiz, şezlongunda kokteyl yudumlayabileceğimiz yerler merak konusu.

tek bildiğim yer, swiss otel bosphorus'da, kapalı-açık havuz, sauna, spa paket fiyatı günlük 265 tl.

alternatifleri bilen yazarlar doldurursa kutsal bilgi olur.
  • sacma sapan fiyata konu olmus otellerdir. kelle basi en az 150 tl talep etmek yerine 150 tl minimum para harcama zorunlulugu getirerek hem kisi sayisini arttirirsiniz hem de o harcamanin 150 tl ile kalmayacagini bilirsiniz. tuketicideki enayi gibi gittik 150 tl verdik malak gibi yattik algisini da ortadan kaldirirsiniz.
  • tüm listeye buradan ulaşabilirsiniz.