şükela:  tümü | bugün
 • ne hikmetse planlı olarak bildirilmeden ve 2 haftadan beri esenyurt tarafında her gece ortlama 2 ile sabah saatlerine kadar kesilen elektriğin entrye dökülmesi durumu.

  2 haftadır burada ikamet ediyoruz, iki haftadır elektriklerin kesilmediği 1 ya da 2 gece oldu maksimum, stabil olarak ger gece 2 civarında elektrikler kesiliyor ve sabah 5 - 6 arası geliyor.

  hayır yani bu planlı elektrik kesintilerinde de gözükmüyor. kaldı ki enerji bakanı geçtiğimiz günlerde istanbul'a 6 ay sonra elektrik verip veremiyeceğimiz bile bilmiyoruz gibi bir açıklama yapmıştı. acaba ufaktan ufaktan tasarruf adı altında kesintiye mi gidiyolar?

  ayrıca elektronik aletlerin amına koyacaklar gibi bir hissiyat içindeyim. olur yani. her gece her gece her gece. nereye kadar esteban?

  hatta son 2 geceden beri farkettiğim bişey daha oldu. bu elektrikler kesilir kesilmez, sırası ile araba alarmları çalıyor, yani site içinde oturuyoruz lakin site dışındaki yerlerden bu alarm sesleri net olarak duyuluyor, oto hırsızları sanırım iyice bellemiş olacaklar ki, bu saatlere denk getiriyolar mesai saatlerini.
 • planlı olarak sisteme girilmemesi bürokratik nedenlerle açıklanabilir. bir dönem ege bölgesinde hizmet veren elektrik firmasının çağrı merkezinde çalıştım. elektrikler bazen bilerek kesiliyor, arıza diye bildiriliyor çünkü yanlış hatırlamıyorsam belli bir aralıkla planlı kesinti yapılabiliyor.

  eğer elektriklerin gidip gelmesi sonucu bir cihazınız hasar görürse yetkili servis raporu ile (herhangi bir yetkili servia olabilir) dağıtım firmasına başvurmanız gerekir. burada dikkat edilecek husus, aboneliğin sizin üzerinize kayıtlı olmasıdır.

  istanbul için bir şey diyemem ama izmir için karabağlar ilçesinde, manisa için yunusemre ilçesinde elektriklerin kesilmediği gün yoktur.

  ek bilgi; 50 liralık elektrik faturasının 26 lirası sizin kullandıklarınız, 24 lirası vergilerdir. küsurat olarak tam yazamam ancak hesaplamıştık, faturanın yüzde 50'sinden biraz az çıkıyordu vergiler.
 • bazı yazarların esenyurt'ta oturanları gömme isteğinde olduğunu düşündüğüm durum.

  şimdi arkadaş, kusura bakma bizim paramız bebeğe, ataköye falan yetmiyor, elimizdeki nakit çerçevesinde, ulaşımı nispeten kolay, site içinde oturabilir bir evi ancak buradan bulabildik. hani siz ali ağaoğlu'nun , acun'un falan kankisiyseniz bilemem ama bizde öyle bir durum yok ne yazık ki.

  ha tabi ödüyoruz, elektrik, su, inanırmısın bilmem, site aidatı, hatta doğalgaz bile ödüyoruz. ha sen bir aktroll olarak ödemiyorsan, o da senin problemin. hak hukuk yiyen bir insan olmadığım için ben böyle şeyler yapmayı seçmem.
 • her gün değil ama ara ara benim de başıma gelen durum. genelde gece kuşları fark ediyor bunu. çünkü geçen gün gece 2'de ve 3.17'de gitti. 2'de kesildiğinde 10 dakika sonra geldi. 3'te kesildiğinde 5 saniye sonra geldi. artık ibneliğine şalterleri mi açıp kapatıyorlar bilmiyorum. ama neredeyse ayda birkaç kez başıma geliyor. genelde sabah 4-5 gibi yatıyorum. bu kesintiler de 2-3-4 gibi saatlerde, genelde de saat başlarında oluyor. tam olarak bir şablon çıkaramıyorum, bir düzeni yok ama kendini ara ara hatırlatacak kadar oluyor. bu bahsettiğim gece kesilmeleriydi, gündüzün ortasında saatler süren kesintilere hiç girmiyorum bile.

  hiç elektrik kesilmeyen batılı ülkelerle aynı yüzyılda yaşadığımıza şaşırıyorum bazen. faturasını ödediğimiz hizmeti alamıyoruz ya. fatura ödemeyince kestiğiniz elektriği fatura öderken de kesiyorsanız bari direkt ana şalteri kapatın da komple elektriksiz günlere dönelim, tam olsun. taş falan yontalım yani. celeka boğaziçi elektrik dağıtım aşe umarım tez zamanda çarpılırsınız. sizin dağıtacağınız elektrik batsın. keşke kendim elektrik üretebilsem de size muhtaç olmasam.
 • 2019 seçimlerine hazırlanılıyor demek ki. bu seçimlerde istanbul'u kaybedince seçim çalışmaları şimdiden başladı :)