şükela:  tümü | bugün
 • bağcılardan +1 ile katılıyorum gece 3-5 arası gidiyor ama araba alarmı henüz duymadım.
 • planlı olarak sisteme girilmemesi bürokratik nedenlerle açıklanabilir. bir dönem ege bölgesinde hizmet veren elektrik firmasının çağrı merkezinde çalıştım. elektrikler bazen bilerek kesiliyor, arıza diye bildiriliyor çünkü yanlış hatırlamıyorsam belli bir aralıkla planlı kesinti yapılabiliyor.

  eğer elektriklerin gidip gelmesi sonucu bir cihazınız hasar görürse yetkili servis raporu ile (herhangi bir yetkili servia olabilir) dağıtım firmasına başvurmanız gerekir. burada dikkat edilecek husus, aboneliğin sizin üzerinize kayıtlı olmasıdır.

  istanbul için bir şey diyemem ama izmir için karabağlar ilçesinde, manisa için yunusemre ilçesinde elektriklerin kesilmediği gün yoktur.

  ek bilgi; 50 liralık elektrik faturasının 26 lirası sizin kullandıklarınız, 24 lirası vergilerdir. küsurat olarak tam yazamam ancak hesaplamıştık, faturanın yüzde 50'sinden biraz az çıkıyordu vergiler.
 • her gün değil ama ara ara benim de başıma gelen durum. genelde gece kuşları fark ediyor bunu. çünkü geçen gün gece 2'de ve 3.17'de gitti. 2'de kesildiğinde 10 dakika sonra geldi. 3'te kesildiğinde 5 saniye sonra geldi. artık ibneliğine şalterleri mi açıp kapatıyorlar bilmiyorum. ama neredeyse ayda birkaç kez başıma geliyor. genelde sabah 4-5 gibi yatıyorum. bu kesintiler de 2-3-4 gibi saatlerde, genelde de saat başlarında oluyor. tam olarak bir şablon çıkaramıyorum, bir düzeni yok ama kendini ara ara hatırlatacak kadar oluyor. bu bahsettiğim gece kesilmeleriydi, gündüzün ortasında saatler süren kesintilere hiç girmiyorum bile.

  hiç elektrik kesilmeyen batılı ülkelerle aynı yüzyılda yaşadığımıza şaşırıyorum bazen. faturasını ödediğimiz hizmeti alamıyoruz ya. fatura ödemeyince kestiğiniz elektriği fatura öderken de kesiyorsanız bari direkt ana şalteri kapatın da komple elektriksiz günlere dönelim, tam olsun. taş falan yontalım yani. celeka boğaziçi elektrik dağıtım aşe umarım tez zamanda çarpılırsınız. sizin dağıtacağınız elektrik batsın. keşke kendim elektrik üretebilsem de size muhtaç olmasam.
 • 2019 seçimlerine hazırlanılıyor demek ki. bu seçimlerde istanbul'u kaybedince seçim çalışmaları şimdiden başladı :)
 • çekmeköy civarında gündüz vakti yaşanıyor kesintiler. genellikle yarım saat ile 2 saat arası değişiyor. bir dönem öyle ciddi kesinti yaşandı ki işyeri jeneratörü için normalden daha fazla mazot alındı.

  bunun dışında metro çalışması nedeniyle ümraniye'nin belli yerlerinde de su ve elektrik kesintisi yaşandığını duymuştum bir arkadaşımdan.