şükela:  tümü | bugün
  • buyrun efendim, yeni bir fulya'nın mert ve begüm'den aldığı intikam vakası ile karşı karşıyayız. bu kızlarımız -4 derece olarak meteroloji tarafından belirtilen soğukta "hadi yeaa geçen konuştuğumuz şeyi yapalım." diye gülüşüp salak bir işe girişiyorlar. geçen gün konuştukları iş de, pantolonun göt cebine yerleştirilmiş bir adet ipad, o ipad'ın video kısmı açık, o şekilde yürürlerken bunlara bakacak erkekleri görmek. ehehe bravo çok komik ve yaratıcı. taşak mı geçiyorsunuz lan insanlarla?

göte giyilmiş bir daracık kot, üstte sütyenvari bir elbise. zaten elbise yok gibi. bu kılıkta istiklal caddesi, beşiktaş meydanı gibi kalabalık yerlerde yürüyüp, göt cebine monte ettiği ipad ile "ay yürürken arkadan bakacaklar mı bize ekkikiki" triplerine girmişler. valla açık konuşmak gerekirse ; öyle kısmen çıplak bir biçimde, o soğukta yürüyorsan, dönüp de bakmayan salaktır. göt de fena değil açıkçası. gördüğüm kadarıyla normal üzeri bir göttü. iyi bir pazarlama stratejisi olabilirdi fakat reklamı yapılan ürün yanlış. kadın pedi, araba tamponu reklamları olsaydı ipad yerine o zaman tutardı. çünkü ipad göte sokulup kullanılan bir makina değil. benim bildiğim göte sokmaktan ziyade, elde kullanılan teknolojik bir alet. samsung türkiye piyasası için böyle çalışıyor sanırım. "türkler her şeyi götlerinden anlıyorlar. bu reklam tutar. kızların da götü güzel. ehehe ne kadar da esprili ve yaratıcıyız biz zaten ipad'da apple'ın arakladık ordan. süper zeki şampiyonuz biz ya." şeklinde düşünmüşlerdir muhtemelen. sanal reklam hadisesinin de boku çıkmıştır bu şekilde artık. bıktırdınız lan artık.

ipad denen nanenin üreticisi ve yaratıcısı olan apple böyle salak yollara başvuruyor mu? kendini rezil ediyor mu? hayır, adamların sikinde değil. alan alsın, almayanın da "keyfi bilir" mantığıyla çalışıyorlar. fakat samsung firması ; -4 derece soğukta iki tane kızcağızı neredeyse çıplak olarak taksim'de yürütüp, göt cebine koydurduğu ipad vasıtasıyla ile reklam yapmaya çalışıyor. sonra biz de "ülke olarak bizden niye bir sikim olmuyor?" diye feryat figan ediyoruz. olur mu lan? dünyada isim yapmış ve hatrı sayılan bir firmanın türkiye pazarı içinde çalıştığı reklam şirketi böyle bir reklam buluyor. e ulan bu firma salak bir reklam şirketiyle mi çalışacak? hayır. kaliteli reklam şirketlerimiz de böyle göte ve memeye odaklı reklamlar yapıyorlar. ahaha komik lan valla komik. tamam türk erkeği abazandır, eli sikindedir de siz niye bunlara güvenerek reklam çekiyorsunuz ki? bu memleketin hepsi erkek ve hepsi de mi abazan?

işin garibi de videoyu izlediyseniz, karıları kesen elemanların hepsi ; ya sinyalci, ya işportacı, ya tinerci, ya da süzme abazan ergenler falan. hani eli ayağı düzgün, akranı olan hiçbir erkek dönüp de bakmamış bu kızlara. muhtemelen gülüp geçmişlerdir. ve bu eylemlerini de istiklal'in en boş olduğu zamanlardan birinde yapmışlar. bravo, gerçekten kutluyorum çok yaratıcı, çok zekice ve çok komik ahahaha hatta zaaaaaaaaaaa xd xd amına koyim. yazık ulan yazık. kızların 3 kuruş için kendilerini rezil edip, binlerce insan arasında soğuktan götleri dona dona, götlerinde ipad ile gezmelerine mi üzüleyim? yoksa böyle bir reklamın tutacağına ve çok fazla satış yapacaklarına inandıklarına mı güleyim? bilemedim. bir de video sonunda "bize ulaşın" kısmı gibi twitter, facebook, formspring adresleri vermişler. tabi ana kitle belli, abazan erkekler yaysın. kahretsin ki bu satırları yazıyorum, bu da çok ünlü olacak biliyorum ama yazmazsam içimde kalırdı, kusura bakmayın.

http://www.youtube.com/…nqe&feature=player_embedded
  • bir kızın götüne, pardon göt cebine koyduğu bir bilgisayar monitörü boyundaki telefonu oraya sokup da nasıl rahat rahat dolaşabildiğine şaşkın şaşkın bakan insanları gösteren bir reklam girişimi.

o kadar büyüklükte bir şeyi kimin götüne, pardon göt cebine sokup istiklalde dolaştırsan gözler orada olur. çünkü videoda görüldüğü üzere kadınların bir çoğu "ne koymuş bu götüne, pardon göt cebine" diye bakıyor. zaten mesele kızın çekiciliği, güzelliği değil götüne, pardon göt cebine soktuğu hayvansı nesne.

bazı 'entry'leri görüp de videoya tekrar bakınca paltolu, bereli insanların "bu soğukta kim saldı lan bu deliyi?" diye düşüncesiyle baktıkları da görülüyor.
  • biraz saçmamsı bir viral reklam.
  • --- spoiler ---

- çengin (ceyn de diyor olabilir)
    - efendim tatlığam
    - geçen konuştuğumuz şeyi yapalığm mıa?
    - hangısi ?
    - hıni şu arkımızdan kaç kişi baktırıyoruz olayı vardığ

--- spoiler ---

ulan yeminle kadınlardan soğuttunuz beni. katıksız moronlar sizi.
  • milletin atkıyla bereyle paltoyla gezdiği istiklal'de askılıyla beli açık şekilde gezip viral samsung galaxy tab reklamı yapmaktır bir yerde...
  • ne fikir orijinal, ne uygulama orijinal, ne reklam. bu ne şimdi? tekrar tekrar söylemenin lüzumu yok ama demek kız kendine o kadar güvensiz ki göt cebine soktuğu eşşek kadar beyaz beyaz parlayan alet haricinde, üstünü de neredeyse çıplak bırakmış insanlar baksın aman diye. götüne kamera takıp gezen kız en azından o kadar da dikkat çekmeyen bi kamera kullanmış. reklamın iyisi kötüsü olmaz diycem ama şu videoyu samsung yazısı çıkana kadar izlemek de ayrı bi sabır işi zaten. o yüzden amacına ulaşır mı bilemedim. gerçi ben de bi yandan reklama hizmet etmiş oluyorum burda. lan yoksa?
  • erkek kadar kadin da baktigi icin hic bir anlami olmayan salak reklamin ismi.
  • samsung bu iğrenç ötesi viral denemelerine daha ne kadar izin verecek acaba. bir ara da iki tane tip vardı değil mi iç gösteren bişi yaptık bilmem ne diyen? allah düşmanımın markasına böyle ajans göstermesin. koskoca samsung bi de ya. ikinci sınıf bütçesiz bi marka da değil. yazık.