• istanbulda dolandırılmak harici kolay bir şey söyleyin bana.
  • (bkz: istanbulda işe girmenin zorluğu)

bulduk da gitmesi kaldı zaten bir tek, bir de leylek.
  • olmayan zorluk. 5dk sürüyor ev-iş mesafem. bir yakada çalışıp diğer yakada yaşayanları anlamak zor. ev mi bulamıyorsunuz arkadaşlar? biraz lüks semt tercihinden vazgeçin bence.
  • motosiklet kullanın ve en önemlisi (bkz: motosikletleri farkedin)!
  • 8. yılın sonunda artık yaşamadığım zorluktur. yine hatırladım, yine mutlu oldum.
  • para mı zaman mı ikileminden hangisini seçince daha az pişman (haliyle her insana göre değişir.) olunacaksa o seçilip çözülecek olan.

zaman kazanmak tercihim, böylesi* daha iyi.
  • değişik yollar deneyerek eğlenceli hale getirilebilen bir sorundur. kadıköy moda'da oturduğum için sabah ve akşam kaçınılmaz bir yürüyüş yolum var .
    işyerim mecidiyeköy'de ve son birkaç aydır vapurla beşiktaş'a geçip otobüsle mecidiyeköy'e geliyorum. akşam çıkışta otobüsle eminönü sonra vapurla kadıköy .
    harita üzerinde tam bir yuvarlak çizmiş oluyorum .
    yol boyunca da kitap okuduğum için çok şikayetçi değilim .
  • toplu taşıma kullanılsa git gel max 2-2,5 saati alacak zorluktur.

gerçi artık tolu taşımaya da binilmiyor ya orası ayrı.
  • beni hayattan bezdirendir. ya hiç bir sosyal hayatın olmadığı sitelerde yaşamam ya da günde en az 3 saatimi çöpe atmam gerekiyor.
  • resmi olarak 15m, gayrı resmileri (yaşadığı halde kaydını halen istanbul'a aldırmayanlar, mülteciler, sığınmacılar, kaçaklar vs.) 20m'i bulan bir şehirde sadece 2 tane ana yol olmasından kaynaklıdır.(e-5 ve tem)
hesabın var mı? giriş yap