• normal zamanda üzerinde çelik erittiğim elektirik sobamı, kazağımın içine sokmama neden olan soğukların sonu olacak yağıştır. kar traktörü diye bir şey yokmuş lan galiba. zaten satan adamda bir gariplik vardı. ne lan bu benim kapımdaki nane. 18 kişilik bir de.

minibüs mü lan bu. ne aldım oğlum ben. geniş bir kasası var

panikteyim...
  • kapımdaki şey sayesinde korkmadan beklediğim pamuk şeker yağışı. siz de karı güvenle beklemek istiyorsanız bu gün şanslı gününüz, çünkü bendekini uygun bir meblaya satıyorum.

http://www.handypage.net/snowcat.jpg (bunun beyazı)

satış nedenim 19 kişilik olanını almak. vuruğu çiziği yok, 29 kilometrede. içinde, dışında, on metre yakınında sigara içilmedi. bir komşu içmeye kalkmış küçük oğlan bıçakladı adamı.

görsen araç ne biçim güzel. ufff harika gerçeği.
    al bence sen bunu.
    alsan iyi olur...
  • bana hayatımın en güzel gecelerinden birini yaşatan yağış.
    yüksek sesle "bu tarihi unutma delimine, bu kadar mutlu olma potansiyelin var işte" dedirtmiştir.
    bir cumartesi gecesi, ve en işlek istanbul sokakları bembeyaz ve tenha. herkes gayet sürreel biçimde dostane. ancak 20'yle gidilebiliyor koca caddelerde, bir arabadan bir kişi diğer arabadaki birinden sigara isteyebiliyor. arabadan arabaya sigara paketleri uçabiliyor. radyoda "imagine" başlayınca yan arabadan "sesini açsana nooolour" diye seslenilebiliyor. hep beraber "imagine" dinlenerek arabalarla kar altında birinci viteste yürüyüş yapılabiliyor.
    ben bugün kar'ın istanbul'u mutlu ettiğini gördüm.
  • - televizyona güvenip 18 kişilik kar traktörü aldım araç kapıda öyle yatıyor.
  • meteoroloji'nin karizmayı daha fazla çizdirmemek için gece gizli gizli hazırlıklarını yaptığı, imkanları yettiği ölçüde belirli bölgeler üstüne helikopterle strafor rendeleyip sahte kar yaratma çabasıdır. köpük bitene kadar devam edecektir.
  • istanbul buyuksehir belediyesini yeni entegre pazarlama calısması. bir "marketing tool olarak kar yağısı" konusunda sayın belediye baskanımız philip kotleri bile golgede bırakmıştır. nasıl mı? kar gelmeden yaklaşık 48 saat onceden meteoroliji mudurlugu'nu de kullanarak bir basın bildirisi yayınlanır. (meotorolojik ihbar) sutunlarını nasıl bos haberlerle dolduracagını bilmeyen basın bunu 24 saat oncesinden haber yapar. (bu işin pr ayagı) daha sonra sehrin onemli kavşaklarına "buyuksehir çalışıyor" brandaları ile suslenmiş daha simdiye kadar neredeyse hic kullanılmamış kar kureme araçları konur ve uzerindeki turuncu ışıklar surekli yakılı tutulur. (bu işin alternatif mecra kullanımı ayağı) bundan sonra cesitli yayın organlarına cıkalarak konu hakkında belediye baskanı tarafından demeçler verilir (bu da işin cizgi ustu tanıtım ayagı) sırada karın yagmasını beklemek vardır. kar yagacaktır ama tum dunya hava tahmin siteleri ortalama 2.5 cm yagıs olacagını soylerken, kopartılan bu kıyametin sonunda ne mi olacaktır. yarın yollar buz tutmasa bile bir suru dallama surucunun yapacagı ufak hasarlı kazalar nedeniyle (cunku turkiyede kar yagarken 120 km hız yapmak, sikinin 20 santimden uzun olmasından daha buyuk bir marifettir) iki kopru ve tum ana yollar tıkanacaktır. sonucta 24 saat icinde buyuk sehir belediyesi yaklasık yuzbinlerce dolar harcasa yapamayacagı bir "media coverage" ile marka bilinirliğini artıracakdır. marka guvenilirliği ise allaha, yagacak karın yasatacaklarına ve yollardaki dallamalara kalmıştır. (unutulmamalıdır ki urun kotu olunca ne kadar tanıtım yapılırsa yapılsın kolay kolay satmaz.)
  • uğruna şiir yazdığım.

bekledim de gelmedin
    15 dakkada bir perdeyi çektim
    dedikoducu pencere teyzeleriyle kesişirken
    beni mahalleye maymun ettin.

acıkmıştım bir gece yarısı
    yarın nasılsa işe gidemem rahatlığı
    yaydım evde
    psikolojimin yayları gevşedi
    şimdi midede karın ağrısı
    yalançısın, pis şey!
    sen, istanbul'da kar yağışı.
  • hic basarili yagmiyor malesef. basari kistasi=kar sebebiyle evden cikamayip ise gidememek!
  • üsküdar'da kar traktörlerini işlevsiz kılmıştır. yağmamaktadır. kar traktörü diye bir şey yoksa çok kötü rezil oluyorum şu an.
  • haberlerde görünce sevinmeme neden olan aktivite. izmir'den istanbul'a taşınıp terk eden sevgilinin tez zamanda kıçını kırması için dua etmekteyimdir. izmir insanıyız ne bilelim biz karda yürümeyi değil mi...
hesabın var mı? giriş yap