şükela:  tümü | bugün
  • maltepe küçükyali da geniş kullanışlı 2+1 daireye 1900 tl kira veriyordum. gecen ay ciktim ev sahibi teyze 3.000 tl den ilana koydu 1 aydir ilanda kiraci begenmiyor ve suan 3.250 tl yapmış evi. devlet memuru yada öğretmen harici kimseye kiralamiyormus. 400 nakit uzerine 150 bin kredi cektim, 2.750 tl kredi ödüyorum, ayni binadan daire aldim.
    sacma sapan bir hal aldi kira meselesi.

not: gecen sene ayni binada daha genis daireyi peşinatim yok diye 435 bine alamadım. bu sene 70m2 ufacik daireye neredeyse 100 bin fazla verdim.
  • seneye daha da artacak.

öbür sene daha da.

2023'de önünüze bir şey konacak orda doğru cevabı vermezseniz ya da verseniz bile vermediniz derlerse ondan sonraki sene öyle böyle artmayacak.

şu sözü çok seviyorum, geceyi aç geçirip de kılıcına davranmayanın aklından şüphe ederim.

bu ülkenin en az yarısı deli.
  • yıllardır, her yıl kanuni artışı eksiksiz yaptım. kiramı bir kere bile aksatmadım.
    aidatı düzenli ödedim. eve tertemiz baktım. komşularla hiç sorun yaşamadım.
    şimdi zam zamanı geldi. gene kanuni artış neyse sadece o kadarını yapacağımı bilen ev sahibim
    son dönemde artan kiraları görünce, artışla yetinmeyip daha fazlaya kiraya vermek istiyor.
    ama benden alacağı cevabı biliyor. bu yüzden tanımadığım, yakını olan bir emlakçıyı araya koymuş. ,
    adam beni aradı, evin satılacağını söyledi. aslında onunla muhatap olmam da hataydı.
    ama düzgün konuştuğu için cevap verdim: "satmanıza karışamam ama beni bu gerekçeyle çıkaramazlar.
    hele siz satın da, sonrasını alacak kişiyle biz görüşürüz." deyince adam dumur oldu.
    bakalım ne olacak?
    edit: geceden beri birçok destek mesajı geldi sağolsun arkadaşlardan. değerlendirdiğimize göre: emlakçı para kazanmak için ev sahibine "daha çok kira alırsın" diye gaz vermiş. (kim daha çok para istemez ki?) satılacağı falan yok, bir başkasına kiraya verince komisyon alacak aklı sıra uyanık. (bunlar aynı daireyi her yıl kiraya verip, her yıl para kazanmak ister. bu konuda da suserleri uyarmak için bu eki yapıyorum)
  • inanılmaz saçma noktalara gitmiştir. kadıköy'de çok yakın bir akrabam, 7500 tl kirası olan bir evi tutamadı çünkü ev sahibi kiracının ceo olmasını istiyormuş. evet gerçekten. ceo ne desen cevap veremez eminim. ceo senin ses yalıtımsız dandik evini ne yapsın be!

emlakçının soyledigine gore, başka bir ev sahibi de akrabamın 5 yaşındaki kızıyla görüşmek isteyebilirmiş. sitedeki diğer çocukların profilinde olup olmadığını ölçecekmiş akli sıra. sen kimsin, kendini ne sanıyorsun da el kadar çocuğu teste sokacaksın!

insan değil bu ev sahipleri!
  • mahallede tutuyorsun
    yere tüküren öküz, bağırış çağırış, sokak zırıltısı...
    sitede tutuyorsun aidat, eskort komşu ve küçücük daire...

allah topunuzun belasını versin.

her tarafımız inşaat ama hala adam gibi düşmedi şu fiyatlar.

devlet bu işe bir el atsın ya

biz yaşamayalım beyim?
  • istanbul'da su an minimum 5 milyon yabancı yaşıyor ve sürekli sayıları artıyor, bu adamlar yüzünden kiralar çok hızlı bir şekilde yükseliyor. sadece afgan suriyeli değil üst gelir grubundan araplar da istanbul'a yerleşiyorlar. bu akın durmazsa yakın zamanda kiralar daha da artacak bu iyi günlerimiz
  • devlet şu işe el atsın diyenleri gördükçe gülesim geliyor.

hangi devlet? devlet mi var amk?

" kim kimi koparıyor, kendi payının amk " repliği yaşanıyor ülkede.
  • 3-4 binden aşağı kira yazan çok az. ya arkadaş, hepiniz mi 10 bin lira kazanıyorsunuz? kim bu 2800 liraya çalışan güruh?
  • sorumlusu ammmına kodumun suri, afgan ve bilimum sözde sığınmacı özde kaçak orospu çocuklarıdır. ülkede ev kalmadı resmen bunlar yüzünden.
  • şuanki kiracılarıma evin bulunduğu sitedeki emsal fiyatlara göre yarı yarıya ucuza verdim kiraya, çok iyi insanlar, yaşlı bi çift ve 20li yaşlarda engelli bi kızları var, ilandaki fiyatı bilerek gelmişlerdi ben onlar talep etmemesine rağmen yarı fiyatına gelin oturun dedim. yani demem o ki herşey para değil ulan develer.

hesabın var mı? giriş yap