şükela:  tümü | bugün
  • avcılar beylikdüzü saylanır mı .*
  • maltepe'de bir ev gösterilmişti bu fakire, emlakçı kısmi deniz manzaralı demişti ve cidden kısmı manzarası vardı adam haklıydı ancak manzarayı görebilmen için balkondan yere doğru 180 derece açı yapacak şekilde kafanı eğmen ardıından sağa çevirmen gerekiyordu...

istanbulda ev almak da ev bulmak da kiralamak da çok zordur. sabırlı olmak lazım
  • çileli bir süreçtir; ideali geçiyorum, normal bir ev bile bulsanız öpüp başınıza koyarsınız.
  • insanca yaşama standartlarını sorgulatan bir süreçtir. genellikle güneş alan, pencereden dışarıyı görebileceğiniz, mutfağı ve banyosu terk edilmiş ardiye görünümünde olmayan, sokağında yürürken eteğinizin boyunun boynunuza takılan hayali ipin uzunluğu ile doğru orantılı olmadığı, bla bla bla diye sayılabilecek standartlardır. paralı, devlet memuru, evli ve çocuksuz bir çift isen bütün evler senin. bu kriterlerden herhangi birini taşımıyorsan işte orada macera başlıyor. eğer paran yoksa güneşe ihtiyacın yok zaten. devlet memuru değilsen zaten ev yok sana. hele ki öğrenciysen parkta yat kalk ev neyine. üç yıldır her yaz ev aradım. sadece şunu istiyorum. size zarar verecek üçkağıtçı insanlara karşı dikkatli olun tabi sayın ev sahipleri ama biz de insan gibi yaşamak istiyoruz. kendinize sorun. siz olsanız o evde yaşar mısınız? istediğiniz kiralar ev kredisi taksiti kadar zaten. o kadar param olsa ev alırım değil mi ? neyse bu iş çok su kaldırır. zzzzzzzzzzzzzz...
  • anadolu yakası için şuan içinde bulunduğum durum.
    sözlükte bana yardımcı olabilecek arkadaşlar var mı merak ediyorum.
  • istanbul'un artık göç veren bir il olması ve arz fazlası ile beraber konut kiralarının 2018 yılı için yüzde 10 düşmesi beklenmektedir.

kiranıza zam yaptırmayın. zam isteyen ev sahibini evden çıkmakla tehdit edin. korkmayın kiralar gerçekten düşüyor. emlak sitelerinden takip edin, fiyatların düştüğünü ve çok fazla alternatifiniz olduğunu göreceksiniz.