şükela:  tümü | bugün
  • acıbadem international hastanesinde çalışıyormuş kendisi, bakırköy'de bir devlet hastanesinde hayatını kaybetmiş.

kapitalizm nedir diye 10cilt kitap yazsan şu örnek kadar iyi anlatamaz.

allah rahmet eğlesin.
  • ben de fmf, ankilozan spondilit hastasıyım ve kronik bronşit tanim da var. ayrıca biri 5 biri 3 yaşında iki tane çocuğum var. kronik rahatsızlığı varmis deyip ölümleri normalleştirmek beni çok rahatsız ediyor. ben yaşıyorum. hastalıklarıma rağmen yaşıyorum. ve bu dünyadan göçtüğümde hayatları perişan olacak insanlar var arkamda. kronik hastalık deyip de teselli edilmesin insanlar lütfen.
  • 10 mart değil 7 mart'ta yakalanmıştır. yani ülkemizde ilk vakanın görüldüğü tarih olan 10 mart'tan 3 gün önce...

7 mart
    8 mart

33 yaşında, çok üzücü çok.
  • --- spoiler ---

istanbul'da acıbadem international hastanesi'nde çalışan 33 yaşındaki dilek tahtalı, 10 mart 2020 tarihinde yakalandığı koronavirüs salgını hastalığına tedavi gördüğü bakırköy dr. sadi konuk eğitim araştırma hastanesi'nde yenik düştü.

--- spoiler ---

link

link

link 3

genç yaşta ölen kahraman sağlıkçı twitter hesabından bazı septomlardan bahsetmiş ve 2 hafta önce ölen sevimli köpek fındık için "güzel kuzum" mesajı yayınlamış. nasıl bir tasadüf ve anlatılmaz bir acı...

allah rahmet eylesin, yakınlarına da sabır versin inşallah...

(bkz: sağlık bakanı'nın inatla yaşlı vurgusu yapması)

edit: genç sağlıkçının kronik rahatsızlıkları da mevcutmuş;fmf( akdeniz ateşi) ve ankilozan spondilit. sözlükteki doktor bir arkadaşın aydınlatıcı entryi(bkz: #104132134)
  • habere göre, 24 mart 2020'de yani dün vefat etmiş.

sağlık bakanı dün "son 24 saatte toplam 3.952 test yapıldı. 343 yeni tanı var. 7 hastamızı kaybettik. biri koah hastasıydı. altısı ileri yaştaydı. " şeklinde açıklama yapmıştı.

eğer iddia doğru ve koronadan yaşamını yitirdiyse, o zaman dün vefat eden ve ileri yaşta olmayan hasta bu kadındı diyebilir miyiz?

ışıklar içinde uyusun, allah rahmet eylesin.
  • ekleme :

hayatını kaybeden genç kadın 7 martta hastalık belirtilerini paylaşmış,
    https://twitter.com/…htl/status/1236128132366774272

bu tarihlerde ülkemizde açıklanan bir vaka yoktu, çıkıp türk genine bulaşmaz, dut pekmezi, kelle paça bizi korur diye yapılan "açıklamaları" okurken meğer insanlar ölümle cebelleşiyormuş.

yaşlı
    yaşlı
    yaşlı
    yaşlı
    kronik hastalığı olan....

akşam bakanımız bunu da ekler listeye

*(koah hastası diye eklemiş, fakat kimse koah hastası denilince 87 doğumlu gencecik bir kadın olduğunu düşünmüyor, süreç şeffaf bir şekilde maalesef ki paylaşılmıyor.)
  • iki gün önce bozüyüklü 44 yaşındaki kadın, bugün okuduğum 43 yaşındaki akbank çalışanı ve 33 yaşındaki bu sağlık çalışanı kişilere öncelikle allahtan rahmet diliyorum. ama bu yaş aralığı sizleri de korkutmuyor mu ? hepimiz aynı derecede risk altındayız. allah yardımcımız olsun.

(bkz: 23 mart 2020 bursada koronavirus olumu iddiasi)

bozüyük

https://www.paramedya.com.tr/…sten-yasamini-yitirdi

edit:link eklendi.
  • allah rahmet eylesin.
    yeğenimin (26) kuru öksürüğü vardı. dün gece ateşi çıkınca hastaneye gittiler. doktor kagit imzalatıp 15 gün evden çıkma deyip eve yolladı. 184'ü aradık. ambulans gelip evden aldı tekrar hastaneye gitti. doktor elinde sadece 5 tane test olduğunu ve yaşlılara yapacağını söyledi. kan tahlili yapıldı sonuç bekleniyor. kan tahlili ile korona bulacaklar yani. süreç çok iyi yönetiliyor.
  • bizim köylü, ramis topal'ın da yeğeni değil, uzaktan akrabası, dedesinin torunu mu neymiş. kronik rahatsızlığı olmasına rağmen hastane izin vermeyip çalıştırmış. bunu öğrenebildim sadece.
  • o zaman arkadaşlar ben size şimdiden söyliyeyim türkiyede yaklaşık 200 bin ankilozan spondilit ve 100 bin fmf hastası var , 500 binde romatoid artrit hastası var

7 - 8 milyon arasında yüksek tansiyon hastası var , yüzbinlerce karaciğer böbrek yetmezliği ve nakil hastası var

lan olum bunların risk faktörü dediği şeylere sahip en az 15 milyon insan var türkiyede

her ölene bir kulp buluyorlar o yaşlıydı , bu kronik hastaydı. 50 yaşın üstünü toptan çöpe atalım o zaman

ben daha bir tek şu ünlü , yada süper zengin genç insan coranaya kurban gitti diye bi haber duymadım, hiç mi hastalığı yok bunların

var senden benden farklı değil onlarda sıradan insan , fark onlar öhö dese test yapılır her türlü destek başlanır , onlar kimseyle temas etmeden izole yalayabilir her türlü sterilizasyon önlemini alabilir.