şükela:  tümü | bugün soru sor
  • doğa koleji değildir. bilhassa öğretmen olan arkadaşların deneyimlerini çok merak ediyorum.

hayırlı forumlar yazanlara şimdiden sevgilerimi iletiyorum. her boka yazıyorsunuz çünkü.
  • (bkz: hiçbiri)

özel okullar ticarethane mantalitesine sahip olduğu sürece,

para kazanmaya nitelikli eğitimden daha fazla önem verdiği sürece,

atanamayan öğretmenlerin çaresizliğinden faydalanıp üç kuruşa köle aradıkları sürece,

aileler çocuklarını minik prens, prensesler gibi şımarık yetiştirdiği sürece,

ve o çocuk ailenin yansıması olarak öğretmenine senin maaşını ben veriyorum dediği sürece

özel okullarda (çok mecbur değilseniz) öğretmenlik yapılmaz...
  • zincir okul olmayan her okul olabilir. isim yapmış tüm kurumlar, şube sayısını franchising ile arttırmış yapıların tamamı çok sıkıntılıdır. maksimun 3 şubeli kurumlar iyidir. 90 lı yıllardan beri faaliyet gösteren kolejler iyidir. onun dışında ne yol ne yemek ne de agi alamazsınız. yeni başlayan hocaya asgarinin az üstü maaş çekerler. türkçe ya da matematik öğretmeniyseniz haftada minimum 45 saat derse girebilirsiniz. maaşlar zamanında yatar mı o da kuruma göre değişir. öğretmenleri ekstra işlerle bunaltırlar. okul ile özel öğretim kursu bir arada olursa hele resmen yamulursunuz. sabah 08.30 -19.00 çalışma aralığınız olur. haftada 1 gün izin. mis. benim kurumum böyle değil ama çevrede o kadar böyle okul var ki...