şükela:  tümü | bugün
  • ankara'dan istanbul'a gittiğimde yüzüme vuran gerçek. o kadar milyon adam ne soluyor burada merak ediyorum. saatlerdir mars'ta mahsur kalan matt damon gibi sürünüyorum. istanbul'a gitmemiş ankaralı ve iç anadolu kardeşlerim için tanımlayacak olursam, akköprü'de birleşen çubuk ve hatip çaylarının kesişme noktasının dibinde yaşamak gibi birşey.

edit : imla
  • (bkz: nem var nem)
  • doğru bir tespittir.
    zira biz götümüzden soluduğumuz için oksijene ihtiyaç duymuyoruz aslında.
    ankara'dan gelenler de hep bu yüzden zorlanıyor ve sevmiyor istanbul'u
  • ankaranin oksijenide norvec fiyortlarindan esen ruzgarlarla geliyor zaten.
  • geldiği yer ankara olan deve beyanatı. sanki helsinki'den geliyor eşşoğlu.
  • 15 sene önce oksijen mi vardı.
  • ben de ankara'dan istanbul'a yasamak icin tasindigimda ayni seyi dusunmustum. anadolu yakasina gelmistim nefes almak icin 2 gunde bir (bkz: fethi pasa korusu) (bkz: anadolu feneri) (bkz: sile) yonlerine gidiyordum 2 aya alistim havasizliga. havasizlik hafif kafa da yapiyor. herkes kafasi guzel dolasiyor buralarda onun icin.
  • trafikteki milyon küsür araç ve oksijen israfı milyon insan hesaba katılınca şaşırtmamıştır
  • ankara'nın havası da, en az istanbul'un havası kadar kirlidir. bunun başlıca ankara'nın nedeni ulaşım politikaları ve kullanılan kömür. bununla birlikte türkiye'nin 81 ilinden yalnızca 6 tanesinin havası temiz. bu iller; artvin, bitlis, eskişehir, yozgat, kırşehir, kırıkkale.
  • bugün marmarayda gerçekten yaşadığım gerçektir.

istemdışı boğuluyormuş gibi hissettim, defalarca derin nefes aldım ama nafile.

ilk kez yaşadım bunu,ölecek miyim ne :(