şükela:  tümü | bugün
  • istanbul sınırlarında pandemi hastanesi olarak hizmet vermeyen hastanelerdir.
    daha önce benzer bir başlık açıldıysa özür dilerim, ben bulamadım. covid dışında bir hastalık şüphesi olan kişilerin covid'den mümkün olduğunca uzak tedavi görebilmeleri için gidebileceği, pandemi hastanesi olarak hizmet vermeyen hastanelerin bir listesini aradım ancak bulamadım. sözlük'te pek çok doktor yazar var, bir bildiği olan paylaşırsa burada bir liste oluşturabiliriz. bağlığı kasten istanbul diye açtım ki illere göre liste oluşturabilelim, isteyen diğer iller için de açabilir tutan yok. bizim hastane pandemi hastanesi değil diyen doktor yazarlar buraya bir entry bırakırsa çok makbule geçer. kanser tedavisi gören, başka hastalıklar nedeniyle doktora gitmesi gereken hastalar ve bebek/çocuklar için faydalı olacağını düşünüyorum.

edit: yanarım da bugün bile kadınların/erkeklerin şöyle olması böyle olması gibi başlıklar kadar ilgi görmediğine yanarım.
  • sivas'ta numune ve üniversite olan hastanelerdir.
  • acilen açılması gereken hastanelerdir. bu şekilde normal hastalanan insanlar da büyük tehlike altında.
  • maalesef ben de bulamadım muhtemelen özele parayı bayılacağım
  • alınan bir kararla tüm özel ve devlet hastaneleri pandemi hastanesi olarak kullanılıyor artık.
  • yaptığımız ciddi hatalardan biri de budur. doğum yapacak, ağır hastalık tedavisi gören, kafasını gözünü yaran insanlar şuan herhangi bir sebepten hastaneye gitseler virüs kapacaklar çok büyük ihtimalle. mesela bizim çocuğun allerjik öksürüğü var muhtemelen, doktora götüremiyoruz.
  • çok ağır bir durumunuz yoksa poliklinikleri tercih edin derim. hastaneye gitmeniz şart ise özel ama butik hastanelere gidin. aklıma gelen en pratik çözüm bu simdilik.