şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
  • suriyeliler gitsin papağanlar gelsin.
  • ne kadar kaz kafalı bireylerden oluşan bir milletimiz olduğunu gösteren başlık.
    fauna bozulacak biçimindeki argümana karşılık bu embesillerin karşı argümanı, renginin çok güzel olması.
  • bir belgeselde izlemiştim bu namussuzlar önü alınmazsa bulundukları bölgenin hakim hayvanı haline geliyor ve inanılmaz hızla çoğalıyordu...

zorbalık, hırsızlık, yerinden etme, taciz her türlü pislik var bunlarda. uçan cono gibiler lan...

tabi aynı tür müdür bilemem. yakında elinde saçmalı tüfek ve sopalarla papağanlarla savaşan istanbullu görürsek şaşırmayalım.

lakin istanbul kışları sert geçebilen bir şehir bu durum bu tırreklere engel olabilir...

(bkz: papağanlar avusturalya'ya dönsün kampanyası)

helecan verici birazda...
  • kargalara kafa tutabiliyorsa gökyüzü onlarındır.
  • sincap i bilmem, fakat kargalar ile bir rekabet olamaz.
  • şurada anlatmıştım istanbulluların nasıl bir mal olduklarını ve mallıklarından ötürü istanbul'da kuş çeşidinin olmadığını. bknz: ( #113992357)
    fauna bozulacak gözlemine getirdikleri argüman 'rengi güzel'. bu mallık sadece istanbulu etkilese ve rezil rüsva olsalar sözüm yok ama bu yürüyen ölüler tüm trakya ve bursayı da öldürecek. istanbullu kıt zekalıları eğitmezseniz olan size olacak.
  • papağanların istilacı bir tür olduklarını bilmiyordum. şahsen ben havada kargaları görmektense yeşil yeşil uçan papağanları görmek isterim. beylikdüzü tarafında hiç görmedim ben bunlardan lütfen buraya doğru kış kışlar mısınız biraz :)
  • b-52 gibi sıçan martılardan iyidir.
  • burada "ama rengi güzel" diyenler, halkın %60'ının aptal olduğu tespitini yapacak zekaya sahip olduklarını düşünüyorlardır.

sümük böcekleri çirkin diyerek sümük böceklerini yok etme hakkına sahip değiliz. benzer şekilde rengi güzel diyerek, o türün diğer türlere baskın olmasını sağlama hakkımız da yok.