şükela:  tümü | bugün
51 entry daha
  • gittikçe hayvani boyutlara ulaşan bir sis olmakla birlikte, koca koca binaları yok eden, görüş mesafesini 3 ile 5 metre arasına düşüren bir doğa olayıdır.
  • "sarmış yine afakını bir dud - i muannid
    bir zulmet-i beyza ki peyapey mütezayid"

tevfik fikreti'in sis şiirinin ilk beytine konu olmuştur istanbul'un sisli hali.
    (bkz: şair burda bayrağa seslenmiş)
  • bu sabah nispeten diğer günlere göre daha az olan bir doğa olayıdır. en azından şirketin girişini görebilmiş, hatta tem sapağını kaçırmayabildim bu sefer azalması sayesinde.
  • sihirli bir dünyada yürüdüğünüzü hissedersiniz. sanki ravenloft'a düştünüz bir anda.

yıllanmış güzel kadın ilk defa bir tül sardı çıplak vücuduna. saçlarını savurarak yürürken ıslak görünüyor teni, sular dökülür gibi sürekli.
    ilk defa çıkarıp kıyafetlerini tüllere büründü güzel kadın.
    biz sokaklarında masal kahramanları gibi yürüyelim diye, ne kadar basit ve ne kadar aciz olduğumuzu göstermek için. önümüzü görmeden yürüdüğümüzü anlayalım diye hayatta.
    üzerinde ıslak tülü, tenini sarmalamış güzel kadın. kendisini seyretmemize izin verdi.

öyle büyülü ki onun sokaklarında dolaşmak. sis herşeyi yeniden yazarken.. sis geceyi sarmışken. onun gece saçlarını okşayan rüzgarda dolaşmak öyle güzel ki, yıldızlardan gözlerini kapattığında.
    sizi kendisine yeniden aşık etmek için sisle geldi o güzel kadın.

size geldi.
  • beni bu havalar bozdu.. garip şeyler düşünürüm evimden çıkıyorum ve sislerin ardından aşık olduğum adam çıkıyor yorgun sanki savaştan çıkmış en son yüzünü görüyorum yüzünde kanlar var akan kanlar . adamın arkası uçurum ve o uçurumdan ben onu atıyorum sisten bişey görmüyorum sonra kendimi de atıyorum. sis bulutları ve yüzümde bir çiğ damlası.

üzerimizi örten yorgandı yorgan kalkacak tüm çıplaklık ortaya çıkıcak ve yine kanlar görünecek. insan eti yiyen insanlar buna sevinecek.

erkekler görüyorum bu siste ama cinsel kimlikleri yok yürüyorlar. agızlarından sular akıyor gözleri ise kırmızı renkte mideleri genişlemiş erkekler . bir de koşuşturan genç kitle görüyorum yarış halindeler birbirlerini itiyorlar, sis onları engelleyemiyor. çocuklar görüyorum ama ellerinde silah var kimi çocukların gözleri kocaman açılmış ve elleri yüzlerinde bağırmak istiyorlar bağıramıyorlar. yüksek yüksek binalar görüyorum sislerin arasında sığınacak bir ağaç arıyorum ama ağaçlarda yok olmuş. biri sisten faydalanıp arkamdan koşarak geliyor ve çantamı alıp kaçıyor onu kovalıyorum. saçlarım dökülüyor yaşlanıyorum sis bunları örtemiyor.

17 yaşındaki bir kıza tecevüz ediyor 35 yaş üstü bir adam istanbul'daki sis bunu örtemiyor. kız bağırıyor ama herkes ona kirlendi gözüyle bakıyor ihanet ve kirlilik görüyorum çamurlar her taraftan üzerime geliyor. istanbul'daki sis kapatamıyor hep aynı hatalar dönüyor. kafası kopmuş kuşlar ve martılar var onu yiyen. çığlıklar yükseliyor siste.
  • her türlü zorluğuna rağmen şehri fena halde güzelleştirmiş doğa olayı.
16 entry daha