• son 25 yılda tarikat ve cemaat'leri halkın parası ile fonlayan zihniyetin çabaları nafiledir zira tüm yapılan indirimler ekrem imamoğlu hesabına + puan olarak yazılmaya devam etmektedir.

halka hizmet konusunda gerçekten samimi iseler, tugva, türgev, ensar vakfı, okçular vakfı ve türevlerine yardımı ama'sız ve fakat'sız kesmeleleri gerekir.

cübbeli'nin damadı ve türevlerine verilen ballı ihalelere son vermeleri gerekir. göz boyama ile oy toplama dönemi bitti.

kaynakça;

1 - ibb’den vakıflara “hizmet” raporu

2 - ibb’nin seçilmiş vakıflara desteği

3 - ibb ve “şeffaflık” sözü

4 - (bkz: ibb'nin 14 milyon liraya web sitesi yaptırması)

5 - (bkz: okçular vakfının 16.6 milyon tl yardım alması)

6 - (bkz: ibb'nin tügva için bina kiralaması)

7 - (bkz: ibb'nin ensar ve türgev'e 81.5 milyon vermesi)

8 - (bkz: ibb'den cübbelinin damadına milyonluk ihale)
  • seçimi kaybetme korkusu ak parti'ye indirimler yapmaya teşvik etti.

sormazlar mı adama, imamoğlu'ndan önce neredeydiniz?

halk aptal mı, fikirleri çaldığınızı görmeyecek mi? ne yapılırsa yapılsın; büyükşehiri kaybetmenin önüne geçemeyeceksiniz.

bu seçimin galibi ekrem imamoğlu'dur.
  • ekrem imamoğlu tekrar seçilene kadar faturaya yansımama ihtimali yüksek olan indirim. *
    elektrikte de indirim olmuştu geçenlerde hatırlarsanız!
  • adamın "yokluğunda" bile fikirleri ve vizyonu halkın işine yarıyor, bi de başa gelse ve böylece çalma çırpma tamamen bitse neler olacak acaba...
  • kazanırlarsa ufak ufak göze batmayacak şekilde bindirecekler adım kadar eminim. kaybeserlerse de güya imamoğlu'na düşük gelirli ibb bırakacak çakal sürüsü. ulan sizin çaldıklarınızla 3 tane istanbul geçinir be yağmacı itler.
  • hayatımda gördüğüm en low hareketlerden biri.

"sen ne veriyorsan bir fazlası" kafası. düşük zekâlı amipler sizi. ben bu ülkede elitist, burnu havada, zam isteyen köylüye "siktir git aq anadolulusu" filan diyen bir muhafazakâr iktidar göremeyecek miyim, bu köylülerden bıktım usandım ya.
  • yine mi su ucuzlarsa tüketim artar lakırdısı..

imamoğlu'nun önerdiği su indirimi, konutlarda tüketilen suyun ve ilk 20 m3 kullanımı için. su tüketimini arttıracak eleştirisi gerçekçi değil. bu miktar düşünülerek konulmuştur. istanbul'da müsriflik yapmadan temizliği de ihmal etmeden 4 kişilik bir aile ortalama 20 m3 su kullanıyor. belediyeler genellikle 10 m3 üstünde kullanımlarda bizi soyuyorlardı. gayet güzel bir teklifti.

iski'nin ocak 2015 verilerine göre 4 kişilik bir ailenin 30 günlük su tüketimi 18 metreküp. kış aylarında 23 metreküpe kadar çıkabilen bu tüketim miktarı yaz aylarında artarak 25-31 metreküpe yükseliyormuş. o tarihte iski kademeli fiyat tarifesi uygulamaya başlayarak 0-10 metreküp arası yüzde 10,4 indirimle 3,7 liraya çekerken; 10-20 metreküp arası yüzde 30,75 artışla 5,40 liraya ve 20 metreküp üzeri de yüzde 91,2 artışla 7,90 liraya yükseltmiş.
    suyu gereksiz tüketmeyelim ama tasarruf derken pisliğe de mahkum olmayalım.
    t24
  • malum kişinin daha önceki açıklaması:

“kaldıramayacağınız bir maliyet. yüzde 40 bir indirim. iett destekleniyor.suyu destekle, gazı destekle, ulaşımı destekle… ne yapacaksın istanbul’un temel yatırımlarını ne ile yapacaksın?”

ne oldu da böyle döndün binali?
  • şuraya gelip su ucuzlarsa doğa zarar görür diyen sikik meriçler var. amina kodumun salaklari senelerdir bu kafa ile siyasal islamcı kucağında hopluyorlar. lan dalyarak kim su faturasi ucuzladi diye suyu daha fazla harcar. millet zaten darda her şeyi en az kullanmaya çalışıyor. merak etme yine aynı şekilde devam eder kullanimina.
hesabın var mı? giriş yap