şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bugün yine yeniden metrobüste gözlemlediğim durumdur.herşey kursumdan çıkıp eve dönerken bindiğim metrobüste buram buram gelen ayak kokusuyla başladı.ulan kim bu a.ınakodumun ayağını siktiğim diye dönmemle türkiye'nin ve istanbul'un acı gerçeğiyle karşılaştım.metrobüste yarı yarıya yabancı popülasyonu vardı.yabancı derken avrupalı bıcır turistleri kastetmiyorum, "insanlığa yabancı" bir popülasyon bu dediğim...

1) suriyeliler: neresinden tarif edersem edeyim gg olacak asker kaçağı ırk.ne sikime bunları aldık bilmiyorum.hani gitseler oyum akp'ye net.biliyorum bunları alan akp ama postalarlarsa oyum kesinlikle akp'ye.gerçi sandıkta verilen oy gizli.ben gazlayayım da gene kafama göre atarım kim bileccek amk.

2) orta asya cumhuriyetinden gelenler: bu organizmaların %60 ı siklerini avuçlayarak tüm şehri dolaşıyor.başta tesadüf dedim ve istatistiği salladım ama olsun gözlemlediğim budur.memleketinden üniversite okumaya istanbul'a gelmiş ve şehrin güzelliklerini görmek isteyen gencecik kızlara bakıp siklerini avuçluyorlar.bir kaç kişinin bana destek olacağına emin olsam direk sikine kızılcık sopasıyla vuracam fış fış.

3)mısır, afganistan vs artık ne sikimse: genelde 5 çocuk ve bir bebek arabasıyla toplu taşımaya tecavüz etmeye çalışırlar.yemin ederim istanbulu benden çok biliyorlardır.bu gezi içinden özellikle toplu taşımanın tıklım tıklım olduğu yoğun saatleri kovalarlar.garip bir zevk alıyorlar sanırım.

4)zenciler: şimdi espriler dönecek ama bunu göze alarak bu adamları sevdiğimi söylüyorum.gene en etliye sütlüye karışmayan efendi efendi takılan bu gruptur.efendi takılanın başımız üstünde yeri var buyursunlar.

5)malum ırk-türkiye katalanları-: şimdi burda kimlerden bahsettiğimi biliyorsunuz.türklerin azlığı vurgusunu yapmak için ayrıca belirtiyorum.bu adamlarla hırgür yapıyoruz ama yine alıştık en tanıdıklar bunlar.ayrıca geneli yani yaklaşık %60-70 i topluma entegre olmuştur.kalanının amınakoyayım.gerçekten.amınakoyayım.

bunların toplamı totalde %60 yapar.işte kalanı biz türkiye türkleri arkadaş.bu ülkenin kurucu milleti, toplumun dinamiklerini çarklarını döndüren milletin düştüğü durum bu.daha az önce metrobus turnikelerinden atlarken arapça birşeyler söyleyip "beleşi beleşi" diyen arap bir andaval gördüm.ibnenin anladığı bu işte.taşşak gezdirmenin beleş olduğu bir ülke.siz daha çalışın didinin canım milletim.

not: bunu diyince öyleymiş gibi olacağım ama ırkçı değilim.yukarıda da belirttiğim gibi medeniyeti kabullenmiş her insana tamamım.ama kokulu orospu çocuklarına değil.
  • şaşırtıcı değildir. ülkenin başındaki kişi türk kelimesini sevmiyor çünkü
  • kozmopolit şehirlerin kaderi olan durum.

uzun yıllardan sonra geçen yaz gittim istanbul'a. bir gün gezdik sadece .fazlasıyla gözlemledim bunu. en çok da kadıköy,kızkulesi civarlarında hissettim. aşırı karışık bir insan dokusu var.
  • turistlerle birlikte neredeyse 1 milyon arap/afgan/pakistanli/afrikalı yaşıyor şehirde.

silivri/çatalca/şile haricinde de hemen hemen her ilçede yerleşimleri hatrısayılır bir yerleşimleri mevcut.

suriyeliler özellikle fatih, zeytinburnu, beyoğlu, kağıthane ve bağcılarda ilçe nüfuslarının %5 ile %15’i arasındalar.

birçok yerde dükkanları ve kendilerine ait işyerleri mevcut. hiç de gidecek gibi durmuyorlar.
  • türklerde para kalmadığı için olsa gerek. bir insanın istanbul'da yaşaması için ya çok parası olması, ya da ayda 1400 lira için gününün 18 saatini çalışmaya ayırmaya razı olması lazım.
  • sen bir de ulus'a gel diyerek katıldığım tespit.
  • istanbulu istanbul yapan aslında çeşitliliği farklılığı ama suriyeli afganlı derken arabistanbul politikası sikti hayatını şehrin..