şükela:  tümü | bugün
 • arkadaşlar bu insanları hepimiz besliyoruz. kimi restoran işletmesi kimi araç sahibi insanlar araçlarını bu mafya vari teröristlere veriyor. ardından araçlarınızı sahil kesimindeyse bisiklet yoluna yaya yoluna kaldırıma parkediyor. eğer araç sahibi olarak sıkıntı yaşarsanız sopalarla http://www.radikal.com.tr/…lan_eskiyalik-1184251-14 size saldırıyorlar. bisikletliyseniz araçla çarptıktan sonra darp ediliyorsunuz. evet derdimi sikiyim ama etrafımda bu durumda o kadar çok insan oluştu ki son zamanlarda kendim de az kalsın bisiklet yolunda bisikletimle bunlardan birinin altında kalıyordum.

  haberden alıntı:
  "bunlardan 8’inin değişik suçlardan sabıkaları bulunduğu belirlenirken, haklarında yakalama kararı olan 4’ü tutuklandı."

  "emniyet yetkilileri, valelerle ilgili çalışmaların devam ettiğini, serbest kalan valelerin “haksız kazanç” suçlamasıyla 6 aydan 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle tutuksuz yargılanacaklarını ifade etti."

  http://www.radikal.com.tr/…apilan_eskiyalik-1184251

  benim gördüğüm vale terörüne hizmet eden bölgeler,

  caddebostan - barlar sokağı
  bostancı - ido vapur iskelesinin oralar ve dürümcüler ve balıkçıların oraları
  bebek - mekanların ve parkın olduğu bölge
  ortaköy - meydan ve kumpircilerin olduğu bölgenin ilerisi
  maltepe - karting pisti ile başlayıp migrosa kadar olan bölge
  idealtepe küçükyalı - balık ve kebap işletmelerin olduğu sahil kesimi komple.
  maslak - plazaların olduğu bölge ve ayazağa tarafı
  rumelihisarı - hisar girişinin oradaki ispark'ı işgal edenler
  etiler - nispetiye caddesi
 • değnekçiliğin yeni adıdır vale hizmeti.

  eskiden en azından arabanızı kendiniz park ederdiniz, artık ona da müsade yok. yaşanan onca üzücü olaya rağmen de hala bu adamlar uluorta insanları rahatsız etmeye, hizmet verdikleri ve vermedikleri insanlara zarar vermeye devam ediyor.

  kaç sefer motosikletle kaza atlattım ve atlatan arkadaşa denk geldim. daha bir kaç hafta önce arkadaşımın aracının tamponunu haşat edip, arkadaş durumu belirtince önceden vardı bu diyip arkadaşın üstüne yürüdüler.

  umarım bir an önce çare bulunur
 • bu pislikleri sosyal açıklamalarla korumaya çalışan herkes eşkiyalığa ortak oluyor. defolsunlar ne iş yapıyorlar yapsınlar...
 • meslek sahibi olmak için çabalamayan kolay yoldan para kazanma peşinde koşan, çalıştıkları mekanın gücünü arkasına alıp istanbul'un gerçek sahibi zannedenlerin yarattığı tehlike,

  bıktık amk bir zamanlar değnekçiler vardı ispark çıktıda kalktı şimdide bu güruh işsiz kalınca çekirge sürüsü gibi ne kadar kodoman mekanı varsa köşe başlarına konuşlanıp karı kız peşinde koştu baktı olmayınca hepsi bu işe soyulmuş, ama asıl suç bunlara yüz veren götünü kaldıran kendini ünlü diye pazarlayıp bir ailenin bir günlük geçim parasını bunların cebine sıkıştırıp götünü kaldıran yavşaklarda.
 • bunlardan biriyle askerde tanışmıştım. ismi lazım değil memleketlilerin tekelinde bu sektör. marifet gibi yaptıklarını anlatıyordu.
 • bir arkadaşımın etiler'de bir restoranı var. kendi arabasını kendi restoranının önüne park edemiyor. bölgede her sokağa bakan ayrı ayrı valeci teröristler var. mecburen onlara vermek zorunda kalıyor. aksi söz konusu bile değilmiş. adamlar cidden terörist gibi.

  ha bu vale dediklerimiz için bir bilgi vereyim. bunlar sadece müşteriden aldıkları park parasıyla da çalışmıyolar. aylık olarak mekanlardan da para alıyorlar. hizmet bedeli gibi evet.
 • şu emniyet yetkilileri emirgan sutişte mevcut vale terörüne de bir çare bulsa da sahil trafiği ve insanlar rahatlasa.

  bu adamlar parkın yasak olduğu her yere araba park eder, yolu trafiğe kapatır yavşak müşterisini yolun ortasında indirir, o yavşak müşteri de hiç gocunmadan umursamadan rahat hareketlerle bir saatte iner arabasından. siz duruma tepki gösterince bu çakal valeler it gibi hırlar. ama orası emirgan sütiştir. hiçbir emniyet mensubunun götü yemez oraya müdahale etmeye.
 • istanbul'da vali terörü varken bu önemsiz kalmakta.
 • bu terör yakında yasal olarak bitirilir yerine isvale diye bir şirket kurulur.

  (bkz: ispark)

  (bkz: ispark'ın yasal otopark mafyası olması)