şükela:  tümü | bugün
  • üst edit : kızın tekme attığı sahneler

gelen küfürlerden bir örnek : bukalemunnn adlı çaylaktan

polis orantısız güç kullanmıştır. yanlış uygulama bana göre

youtube

twit

edit : istanbul kadıköy'de maske takmadığı için kadını gözaltına alan 2 polis görevden uzaklaştırıldı.

kaynağa tıklamaya erinenler için : "valilikten yapılan açıklamada, "kadıköy osmanağa mahallesi söğütlü çeşme caddesinde 19.08.2020 tarihinde güvenlik görevlilerimiz tarafından yapılan sağlık için hepimiz için covid-19 denetlemeleri sırasında r.b isimli kadının, maskesini usulüne uygun şekilde takmadığı görülerek uyarıda bulunulmuştur. polis memurlarının uyarısına r.b. hakaret içeren söz ve davranışlarla karşılık vermiş, yapılan ikazlara rağmen bu tutumuna devam etmesi üzerine, gözaltına alınmak istenmiştir. gözaltına alınma esnasında kesinlikle görmek istemediğimiz görüntülerin yaşanması bizi çok üzmüştür.

konuyla ilgili olarak valiliğimizce başlatılan soruşturma kapsamında ilgili polis memurları görevden uzaklaştırılmıştır. olayla ilgili adli ve idari soruşturma devam etmektedir. " denildi."

kaynak 1 : haber global

kaynak 2 : milliyet

polisi haklı gören arkadaşları bir adım öne alabiliriz.

@pareosman adlı arkadaşıma kaynaklar ve güncelleme için teşekkür ederim.

edit 2 : kadının açıklaması (ek edit : twit silinmiş)

edit 3 : avukat açıklaması

edit 4 : polisi ben işinden etmişim, vay amk kafaya bak, kafayaaaaaa bak inanılmaz :)

edit 5 : özelden sülalemdeki doğmamış çocuğa kadar küfür edenler şikayet edilecektir. ifade için çağırılınca ağlamayın sakın !

edit 6 : polisin ifadesi : haberler.com
  • twit atan kişi istanbul sözleşmesine atıfta bulunmuş. bunun istanbul sözleşmesiyle ne alakası var anlayamadım. insan hakları ihlali dese tamam eyvallah derim.

ayrıca polisin maske konusunda ceza kesmeye çalıştığı yazıyor, son dönemde bu konuda benzer videolar düşmeye başladı. polis ceza kesmek istediğinde bağırıp çağırarak mukavemet gösteriliyor.

elbette ki böyle yerlerde sürünerek müdahale etmek doğru değil ama kızımız da pek masum değil burada,bağırıp çığlık atarak haklı çıkmaya çalışıyor.

ek: tekrar izleyince fark ettim, videonun başında kadın polise tekmeler atıyor. savunulacak tarafı yok.

ek2: oy canım benim, polisin bu tarz eğitim alması vs imiş. bu kadıköy tikisi öküz gibi böğürecek, tekmeler atacak, polise haksız mukavemet gösterecek. ne yapmasını bekliyordun acaba polisin, bırakıp gitsin mi?

bir de silah örneği verilmiş. yani bu gözaltına alma olayında silahsız ve silahlı atıfı yaparak neye varmak istendi merak ediyorum.

son ek: videoda tekme atılan kısımları ne güzel kırpmışsın paylaşan arkadaş, kuvvetle muhtemel tekme atarken küfür de etti ki, o ilk videoyu sessiz yayınladın. sonra ses talep edince o sahneleri kırptın. senin gibiler yüzünden istanbul sözleşmesi konusunun içi boşaltılıyor, yolundan saptırılıyor. en büyük zararı da sen ve yardakçıların veriyor.

şu ülkede polisi bile haklı çıkartıyorlar ya, pes.

güncel ek: sosyal medya baskısıyla görevden alınıp sosyal medya baskısıyla göreve iade edilen polisler. her şeyi sosyal medya gücüne göre değil, kurallar çerçevesinde ele alması gerekir idari amirlerin. neyse kime ne anlatıyorsam artık.
    aşağıdaki ama'cı kapağı almıştır artık....

not: bu başlığa da göz atın lütfen (bkz: ismim anıtsayaçta yer almasın)
  • yine gelmiş başlığa 'ama' diyen biri.

kadının silahı yok, karşısında 2 silahlı erkek var. o polisler eğer daha düzgünce müdahale edemiyorlarsa işlerini yapmasınlar. polisdediğiniz kolluk güçleri bu tarz durumla riçin eğitim alırlar. hem fiziksel hem psikolojik. bu ikisinin eğitim almış gibi bir hali mivar? bildiğin abanmışlar.

şunu aklınıza yazın... polisin cezalandırma,şiddet kullanma hakkı yoktur.

edit: üniforma fetişistleri ve 'akp li değilim ama..' cılar dm den küfür yağdırmış.
    edit: polisi haklı bulan üniforma fetişistlerine ; polisler haksız ve faşist... bu yüzden görevden uzaklaştırma almışlar... bu da size kapak olsun.
  • paylaşılan tweet üzerinden müthiş algı kasılan kadın.
  • poliste yetenek var, kündesini beğendim. sağlam taklaya getirmiş karıyı. elleri dert görmesin.

güzel video.
  • polise mukavemet eden bireyin başına gelen hadise

problem yok, dewamke
  • olayın başını bilmeyen, gaza gelmiş ve polise karşı bilenmiş insanların yorum yazdığı olay.

dünyanın neresine giderseniz gidin, polise karşı koymanın cezası göz altına alınmaktır. nasıl alınacağı da ne yaptığınıza bağlı. ben şahsen bu olaydan çok daha kötülerini gördüm! alın size örnekler: youtubeyoutube youtube

polisi genel olarak ben de sevmiyorum. ben polise güvenmiyorum, benimle birlikte bir çok kişi türkiye'de polise güvenmiyor aha raporu da burada: tesev.org

ancak, yukarıda yazdığım gibi bu olayın başını bilmiyoruz. haksız yere mi, değil mi, taciz mi, maske mi belli değil. ben tecrübelerime göre bu tip olayların baştan sona izlenmesi taraftaryım. kaldı ki ortasında kadının polislere tekme attığını görüyoruz. bu suçtur. bir yanlışı yanlışla örtemezsiniz/düzeltemezsiniz.

kuralları da bilmiyoruz maalesef, haklarımız yeniyor ama kurallar konulduktan sonra uymak zorundasınız. yoksa yaptırımları var, bu olayda görüldüğü gibi.

polise tekme attığın an istersen hayatında hiç hata yapmamış ol, bu senin ilk hatan olsun, suçlusun. devlet görevlisine saldırmaktan suçlusun hem de.

bir sürü tanıdığım var, haksızlık anında, düzgünce polis ne derse onu yapan, ve dava açıp polisi görevinden uzaklaştıran. seni taciz mi ettiler? aç davanı, kaçarak, karşı koyarak ne yapmaya çalışıyosun?

sonuçta ilk izlediğimde, ne kadar haklı olursa olsun, eline yüzüne bulaştırmış bu olayı dedim içimden. videoya çekildiklerini bildiklerinden, polis bence çok da saldırmamış bu kadına.

ergen triplerini annen, baban çeker, başkası çekmez işte böyle.
  • ortada eğitimsiz iki polis ve saçma sapan hareketleriyle polise mukavemet eden bir kadın var. polis, bu tarz durumlar için orantılı güç uygulayarak gözaltına alma becerisine sahip olmalı. kadının da cazgırlık yapmadan, mukavemet etmeden, haklarına halel gelmeyecek şekilde direktiflere uyması gerek. konunun istanbul sözleşmesiyle, kadına şiddetle ne alakası var? gayet yerinde olan bu haklı mücadeleleri her olayda dile getirmek en başta bu haklı mücadeleye zarar verir.
  • polis orantısız güç kullanmış. kadın tekme atıyor bağırıyor hakaret ediyor polis sakince tutmaya çalışıyor. aynı şekilde karşılık vermeliydi dimi!!!

kadınlara dokunmak bile yasak mı yani. kadınları koruyan bir sözleşmeyi çıkarınıza göre kullanmaya çalışmak acizliktir.

videonun başı bile yok. çek videoya yaz bir şeyler polis suçlu.

atatürk’ü sevmiyorum diyen kadını gözaltına alırken güzel bu kadını gözaltına alırken polis kötü. ne güzel istanbul be.

edit: imla
  • videoda gördüğünüz sarışın tipler yüzünden anne babalarınız ölüyor. maske takmaz, ceza yazmaya çalışan polise kimlik vermez, polis zorlayınca "ben kadınım yiaa" diyerek kadına şiddet kartını kullanarak suçlardan sıyrılacağını düşünür. en tehlikeli tipler bunlar işte.

ayrıca videonun başı yok ve videodaki polis;
    "kaç kere tekme attı bana" diyor.

tanım: kadına şiddet kartını kullanarak, işlediği suçtan kurtulacağını sanan bir adet şark kurnazı barındıran video.