şükela:  tümü | bugün
  • araçla yola çıktığında -bakkala çakkala gitmiyorsa- gerçek anlamda zekası ile sorunu olduğunu düşündüğüm tiptir..

aga aylardır yandex kullanıyorum ve bana bugüne dek en az 150 saat ve bi ton yakıt kazandırmıştır.. anlık trafik kazaları,yol tıkanıklığı vs.. hayatım boyunca bana en çok yardımcı olan uygulamadır sanırım..

adam çıkıyor e-5'e veya tem'e ve yandex navigasyon kullanmıyor..
    lan sinirden kendimi sikcem...
  • bu güzel yandex reklamın içine etmek istemem ama google maps her türlü daha iyi...

edit: başlığı açan kişiye reklam yapıyor anlamında söylemedim. kendine göre haklı adam. ama belli ki google maps kullanmamış.

yandex navi bir çok navigasyon programından iyidir. ama google gerek alternatif yollar, gerek trafik durumuna göre yol güzergahı değiştirmede yandexten çok daha üstün bir alt yapı kullanıyor.
  • yandex araci patika yollara bile sokuyor neredeyse, sokmaza guzel uygulama aslinda. google maps daha iyidir.
  • google maps ne yazık ki yeni yapılan yollar, yol kapamaları gibi güncel olayları çok geç güncelliyor, bu konuda yandex net olarak daha başarılı.

önce yandex kullanan sonra uzun süre google maps kullanan ve en son tekrar yandex'e dönen biri olarak, iki uygulamayı paralel kullanmanızı tavsiye ederim.
  • yandex sana sadece yolu gösteriyor. google hem yolu gösteriyor hem de senin ne yaptığını merak ediyor.

bu yüzden yandex navi.
  • mükemmel adamdır. heryeri bilir. kestirmeler, trafik yoğunluk haritası falan, beyin bedava, kafasındadır. çok da karizmatiktir. benim mesala 5 yıldır evden işe işten eve navigasyonla giden arkadaşım var. sorsan ya kestirmeler, trafik filan bikbik ama lakin ki öyle değildir. şimdi o adamla benim arkadaş yanyana gelse ve sen de baksan dışardan ikisine, benim arkadaştan tiksinmez misin? böyle incecik çelimsiz kolları falan kıllımıllıymış gibi gelmez mi benim arkadaş sana ? gelir. diğeri poseidon gibi görünmez mi gözüne? bence görünür. bilgi güçtür arkadaş, arkadaşlarınızı düzgün seçin! evet.
  • yandex navigasyon sadece ana yollara değil en kestirme götüreceğim diye her yere sokuyor. ilkinde bir yılbaşı günü edirne'de beni sağa dön diye soktuğu asfalttan alçak toprak yolda yarım metre kara saplandım itfaiye dozerle çekti çıkardı olur o kadar sapa yer kısmetsizlik dedim. 1 sene sonrasında yandex navigasyon yüzünden eyüp'te aşırı dik yokuşta kalmış 15 metre geri kaydıktan sonra bir evin balkon duvarına çarparak durmuştum.

o günden sonra skerim lan yandexini deyip telefondaki apple haritayı kullanıyorum arada sıçsa da memnunum.

not: karalama kampanyası değildir ama böyle saçmalıkları olan app i kimseye tavsiye edemem. ailenizle tatile giderken sağa döndüğünüzde kendinizi dereye uçmuş biçimde bulabilirsiniz mazallah. hangi navigasyonu kullanırsanız kullanın dikkati elden bırakmayın robotlaşmayın sakın.
  • iphone'un kendi navigasyonundan iyidir.içerenköy'den beni üsküdara götürürken avrasya tüneline sokup çıkarmışlığı vardır.

bu olaydan sonra 40 liraya yakın masraf ve zaman kaybına yol açtığından beri yandex.navi kullanıyorum.
  • konunun uzmani taksicilerdir. dolayisiyla buradaki bireysel yorumlari kaale almayin.

bitaksi'yi goreve cagiriyorum. lutfen bunyenizdeki taksicilere bi anket yaptirin en iyi navigasyon hangisidir diye. sonucu burada paylasalim turkiye kazansin!!!
  • pespayedir, hemzemindir..

yolları bilmek yetmez.
    uygulamanın trafik kazalarını görmesi ve seni kurtarabilmesi asıl mesele..

şahsen bir gün moskova'ya gidersem yandex genel müdürlüğüne uğrayıp çaycısından ceo'suna her çalışanın taşaklarını öpeceğime and içtim.