şükela:  tümü | bugün
 • ne zaman isveçli bir arkadaşımla konuşsam konuşmanın bi yerinde hemen tavsiye vermeye başlıyor. yok şunu yaparsan isveçe gelebilirsin, yok şurda iş bulursan isveçe gelebilirsin. lan yarraam senin boktan ülkene gelmeyi niye isteyeyim. hayır önerdiği şehirler stockholm bile değil herhangi bir şehirde yaşamak için her mücadeleye razı olacağımı zannediyor. amk vizyonsuz viking çomarları, sen istanbula gelde şehir gör.

  isveçliye istanbul'un güzel bir yerinde ev ver, bir dakika durmaz orada.

  istanbul'luya stockholm'den ev ver, orayı kiraya verir gene burada yaşar.
 • sorun zaten guzel iklimde, tarihi bir yerde yasamak degil. ıstanbul bugun dunyanin en guzel sehri olma potansiyeline sahip bir sehirdir, ıklimi, tarihi, dogal guzelligi ile kesinlikle mukemmel bir yerdir.

  ama tum bunlara ragmen pek cok insan stockholm ya da baska yerde yasamak istiyor

  cunku:

  gunde 10 saat calisip 2 saat yolda geciren biri icin guzel iklimin bir onemi yok,
  tarihi denilen yerlerin rant icin yok edilmesi, tarihi seven biri icin aci verici,
  dogal guzelligini gorebileceginiz yerler sadece zenginlere ayrildigi icin normal bir vatandasin bunlara ulasma imkani zaten yok ama dunyanin pek cok yerinde ortalama bir insan icin bu tur seyler daha ulasilabilir.

  buna ek olarak, televizyonda surekli kavga eden bir adam gormek insanlari bir sure sonra hayattan bezdiriyor. o nedenle kimse kimseyi kandirmasin. su anki istanbul dunyanin cok yasanilasi yerlerinde ilk 100'de bile degildir.
 • insanındandır. isveç’te hem nüfus az hem insanlar saygılı ve eğitimli. he gece hayatı falan pek yok ama tecavüze uğramaktan iyidir.