şükela:  tümü | bugün
  • ara sıra aklıma gelen mevzu.yirmi milyona yakın nüfusu olan bir metropolde hiç ''ben edirneliyim'' diyene rastlamadım.memleketin en doğu ucundan karslı,vanlı,ardahanlı zibilyon tane insan var ama iki saatlik mesafedeki şehir edirneden göremedim.enteresan yani.
  • istanbul'da yaşayan linç edilmeli!

(bkz: yaran yanlış okumalar)
  • guzel tespittir. ankara'da da pek rastlamadim edirneliyim diyene. az da olsa mutlaka vardir. guzel bir sosyolojik calisma konusu olur.
  • kısıtlı sosyal çevremde 3 tanesini tanıyarak anında çürütüğüm zırvalık.
  • edirne varken istanbul'da yaşamayacak kadar akıllı ve maddi güç sahibidir.
  • şu an karşımda oturduğundan mütevellit geçersiz önermedir.
  • istanbul'da da, sözlükte de vardır edirneli. balıkesirli, ıspartalı ne kadar varsa takriben o kadar vardır hem de. ama edirneli insanlar "ooooow hemşerim" ya da "biz edirneliler adamın hasıyız hası" gibi tavırları pek sevmediğinden seslerini duymazsınız pek.

yoksa sözlükte de istanbul'da da vardır edirneli.

not: karaağaç ardasporluyum.
  • bir kırklareli'li olarak katıldığım tespit. trakyadan kimse yok istanbul'da sadece askerliğimi orada yaptım diyenlere rastlıyorum.
  • güzelim edirne bırakılır mı lan? insanı ayrı güzel, kendi ayrı güzel şehir. trakya üniversitesinde okudugum yıllarda gerçekten bir toplumun gelişmişlik seviyesinin taş duvar, imkanlar, fırsatlarla degil sadece insanın gelişmişligiyle dogru orantılı oldugunu ögrendigim yer. istanbula ankaraya şiirler yazan üstatların ruh halini hep merak etmişimdir, yazılacaksa bir şiir edirneye yazılır.