*

şükela:  tümü | bugün soru sor
 • aslında başlık " istanbulda yaşayanların anadolu da yaşayan insanları hakir gormesi" olacaktı ama malum , en uygun bunu gördüm.

  7 göbek istanbullu olan demiyorum,çünkü bugün istanbulda yaşayanların çoğu genelde anadoludan göç etmiş insanlar.

  bu kişiler anadolunun herhangi bir yerine iş veya tatil seyahati yaptıklarında orada ki insanlara karşı kendilerini yukarıda görüp o insanları kendilerince hakir görüp kendilerini üstün görüyorlar.( içlerinden veya dislarindan sen neden bileceksin köylü anadolu insanı falan)

  kıyı ege de yaşayan bir insan olarak bu tür insanları gördüğümde kıçımla gülüyorum *
  çünkü toprağa dair hiç birşey bilmiyorsunuz ve bu insanlar bu toprağı islemese açlığınızdan yalvaracak konuma gelirsiniz iki günde. unutmayın anadoludaki insanların size teknolojik açıdan nasıl ihtiyaçları varsa,sizinde karnınızı doyurmaniz için bu insanlara ihtiyacınız var.

  edit: teknoloji olayı yanlış anlaşılmasın,sosyo kültürel anlamında şey etmiştim.
 • sen bi de biz connecticut sakinlerini gör
  kralını tanımayız
 • anadolunun istanbullulara teknolojik acidan ne gibi bir ihtiyaci var merak ettim, hayir bağcilarda silikon vadisi falan var da biz mi bilmiyoruz?
 • arkadaş yine nasıl becerdiyseniz bağcılar'a laf çaktınız. zilyon tane ilçe var birader nedir her olumsuz örneğin sonuna nokta koyar gibi bağcılar'ı cümleye yerleştirmek.
 • aynı havanın antalya'da yaşayan insanlarda da görüldüğü durum. antalya'nın insanı da havalıdır. kendini bi bok zanneder, soğuktur, herkese tepeden bakar.
 • ankara bir memur kenti olduğu için anca 657'ye kadar havalanabiliyor...
 • istanbul'da yaşayıp hayatında deniz görmemiş insanlar var lan bu neyin havası.
 • sen havayı yanlış anlamışsın arkadaş...
 • (bkz: havalı değildir o havalı olsa duramazdın)

  zavallı olmasın sakın? yaşaması zor olmasından mütevellit her gün dert yanan adam, ağlanan adam size havalı geliyorsa bilemem tabiî! ...
  yok yani hayat pahalılığı desen dünyada sayılı üç beş şehirden sonra gelir. hakeza trafiği desen cabası. insanları desen gayet kozmopolit bir şehir olarak her cins her ırk her tip her din her soydan her psikolojiden insana rastlamak da mümkün. carpik kentlesme, artan nufus orani, sehir merkezlerindeki park problemleri, hava kirliligi, hırsızlık, yaşanan terör ve tecavüz olayları, suç oranlarındaki artış v.s ve daha aklıma gelmeyen bir sürü şey daha.
  tabi yaşamın zorluk seviyesine gore, kimisine göre hayatta kalmayı basarabilen, mutlu yasayabilen ya da oyle gorunmeyi beceren kişiler size çok cool geliyorsa bilemem. bana gelmiyor açıkçası. her an bırak bu şehri ülkeden bile siktir olup gitmeyi düşünürken her gün bana havalı değil aksine acinacak düzeyde geliyor bu boktan şehirde yaşamak. şehir dışında yeşillikler içinde bir yerde yasamasam çoktan delirmistim kesin. hoş pek de akli selim olduğum söylenemez ya ama yine de kendimi cool değil daha çok aciz hissediyorum orası kesin. eski havası civasi kalmadı burada yaşamanın yani bilesiniz. gelmek isteyen varsa ona göre gelsin. taşı toprağı altın devirleri çoktan bitti yani.
 • istanbul'da yaşamayanlar tarafından öyle sanılan durum. bunun farkına üniveriste için şehir dışına çıktığım zaman vardım. istanbul'dan geliyorum dediğim vakit insanların bakışları değişti anasını satayim.