• anadolu'da yaşayanlara göre daha çok çıktıklarına emin olduğum durum.
  • ortaköyde yaşıyorum yaklaşık 30 senedir, şu garip iğrenç ortaköy sahilinde ne buluyorsunuz anlamıyorum. yazları eve gidip gelmek tam bir işkence yılda 4-5 kez anca o meşhur ortaköy sahiline inerim o da aç karnımı kumpir ile doyurmak için. bütün sosyal aktivitelerim, beşiktaşımızın maçları dışında ilçemiz dışında yaşanmaktadır.
  • ilçem dışından bildiriyorum, beylikdüzü, bahçeşehir ne zaman istanbul oldu anasını satayım? ilçem üsküdar, iş şişli, rakı kadıköy, balık beşiktaş.
  • beylikdüzü'nde oturan yazar beyanına benzettim biraz.

kaldı ki bu durumun yaşanması ne yazık ki trafik ve otopark sorunudur.
    ama insanları oturduğu semtlere bağlı kalmasını sağlayan iki faktör var bana göre.
    ilki çok güzel semtte oturuyor ve istediği her şey elinin altında olabilir.
    ikincisi de sosyalleşecek ve örneğin beylikdüzü'nden beşiktaş'a gitmesini sağlayacak bir arkadaş ya da dostu olmamasıdır.

nefes almak, kafa dinlemek istenildiğinde istanbul dışına çıkmak en mantıklısı oluyor.
    en azından 1 saat yol gittiğinde, başka bir şehre geldiğini biliyorsun. bir ilçeden bir ilçeye gitmek için zaman harcayınca günün piç oluyor.
  • istanbul'da yapılması gereken, doğru eylem.

uzun süredir 10 km çapında bir hayat kurdum kendime, mümkünse dışına çıkmıyorum.
  • aksine istanbul'da yaşayanlar şehir içinde uzak mesafelere gitmeye alışkındırlar. çok pahalı olduğu için merkezi bir yerde oturamıyor olabilirsin. ama sosyalleşecek yerler daha merkezi yerlerdedir, orada buluşulur. sen ataşehirdesindir, arkadaşın bahçeşehirde ya da ataköyde. 50 km demez yanlarına gidersin normal gelir. ankara'da olsan asla gitmeyeceğin mesafeler bunlar...
  • 1 ay içinde neredeyse tüm istanbulu geziyorum. sıkıntı bende mi acaba.
  • ılce disina cikamiyor diye belirttigi insanlarin neredeyse yarisi her gun kıta degistiriyor. bu nasil bir tespit ben de anlamadim.
  • 6 yıl yaşadım tarihin başkenti'nde. tarihi coğrafyasında adımlamadık yer bırakmadım desem yeridir. fakat diğer ilçelerine gezmek için dahi gitmedim. bir kaç kez arkadaşlarla buluşmaya uzak ilçelere gittim, toplu taşımadan ve şehirden soğudum resmen.
  • gezilecek ilçe sayısı 5-6 ancak. sultanbeyliye zaten orda oturan hariç gitmek istemez kimse. o yüzden çok da şey yapmayın
hesabın var mı? giriş yap