• istanbul sinirilarinda nerdeyse yuz metreyi para istenmeden tamamlamak imkansiz hale geldi .ne zaman bi yerde dursam hemen biri yanasir ve cesitli gerekcelerle para ister.
    dilencilik ,insanlardan dogrudan para isteme , sigara isteme ,karnim ac adi altinda yemek parasi isteme , hayvanlari seviyor musunuz diyerek para isteme , trafikte aynanin kirilmamasi icin para isteme vb . istanbul insani devamli bir para istenmesi ile karsi karisya ve bu inanilmaz rahatsiz edici bir durum. tum bunlar o kadar kaniksanmis ki kimse ya sokakta herkes neden para istiyor demeyi birakmis
  • çok doğru tespit. artık rahatsız edecek dereceye ulaştı bu durum.

arabada otururken, kırmizi isikta durururken, firina girerken, yururken, yemek yerken..
    nefes aldirmiyorlar yeminle..

edit : duzeltme.
  • fas bu konuda cok kotu diyordum ki turkiye misliyle gecti fas'ı.
  • bu yontemle devamli para elde edilebildigi icindir.

dilenci dilenmekle doyamasaydi dilenmezdi, baska is pesinde kosardi. isiklardaki cocuklara aciyip her bozukluk verdiginizde bunu dusunun. carkin kirilmasi ve yeni kurbanlarin o carka katilmamasi icin bu tip insanlara para vermeyin. yardiminizi guvenilir kuruluslar vasitasi ile yapin.
  • yaşanacak yer değil artık, yakın zamanda kurtuluyorum.
  • gayet iyi paralar kazanılıyor. sigaraları da dal sigara olarak büfeye satabiliyorsun. su çeşmeden, yemek belediyeden. çok konforlu ve güzel bir yaşam. açık hava da çalışmak gibisi de yok.
  • izmir'de de durum farklı değil.
    şehir suriyeli dilenci istilasına uğramış durumda.
    her trafik lambasında zorla cam silip para isteyen de var, yolda durdurup bişey sorabilir miyim diye hastam var deyip 1 lira isteyen de.
    hem de polislerin fazlaca bulunduğu merkezi yerlerde oluyor bunlar. ilgilenen yok.
  • ben isteyenlere artık dün vermiştim ya unuttun mu diyerek başımdan savmaya çalışıyorum. ancak büyük sıkıntı yaratan bir durum. korkuyorum bunun birisi manyak tinerci çıkarsa diye.
  • tüm büyük şehirlerin sorunu malesef, yazarın dediği gibi adım başı bir para isteyen ,bir bela. allah kötü insanlardan korusun.
    edit: yahu kıyma isteyen bile var ya;yeminle ekmek parası istedi verdim marketten 250gr kiyma alsana dedi. yer izmir... bunlar pandemi den önce vardılar , pandemi işsizlik falan değil zaten o insanlar dilenemez utanır aç kalır yine dilenmez.
hesabın var mı? giriş yap