şükela:  tümü | bugün
 • başlığı nasıl açacağımı bilemediğim için herkesten özür dilerim.

  2017 yılında istanbul’da bir bodrumda zincire bağlı 200 kişi ve 15 ceset bulunuyor.

  haberi copy paste yapıyorum:

  --- spoiler ---

  istanbul'da 200'e yakın pakistanlının yaşadığı dehşet; içlerinden birinin kurtulup vatandaşlardan yardım istemesiyle son buldu. istanbul polisi, umut tacirleri tarafından bodrum kata kapatılıp, elleri ve ayakları zincirle bağlanan onlarca kişiyi kurtardı.

  ancak günlerce aç ve susuz bekletilen mültecilerden 15'inin açlıktan öldüğü iddia edildi. operasyondan geriye ise çok sayıda zincir kilidi ve büyük umutlarla yanlarına aldıkları valizler kaldı. umut tacirleri yaklaşık 200 pakistan yurttaşını yunanistan ve italya’ya götürme vaadiyle kandırarak türkiye’ye getirdi. iddiaya göre, elleri ve ayaklarını zincirle bağlanarak bodruma hapsedilen mülteciler ise polis ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyonla kurtarıldı. arnavutköy-boğazköy mahallesi’nde iddiaya göre kimliği belirsiz şahıslar tarafından elleri ve ayakları zincirle bağlı şekilde bodruma hapsedilen yaklaşık 200 pakistanlı polisin operasyonuyla kurtarıldı.

  günlerce aç susuz bırakmışlar:
  dün akşam saatlerinde meydana gelen olayda iddiaya göre mülteciler yunanistan ve italya’ya götürme vaadiyle umut tacirleri tarafından türkiye’ye getirilerek bir bodruma konularak günlerce aç susuz bekletildi. bir mülteci ise kendi imkanlarıyla kurtularak çevredeki vatandaşlardan yardım istedi. kurtulan mülteciyle, umut tacirleri arasında kavga çıkarken çok sayıda polis ekibi de olay yerine geldi.

  korkunç manzara!
  polis ekipleri mültecinin kurtulduğu dükkanın bodrum katına indiğindeyse korkunç manzarayı gördü. iddiaya göre, polisler, bodrum katında elleri ve ayakları zincirle bağlanarak tutulan yaklaşık 200 mülteciyi buldu. polis ekiplerinin operasyonuyla kurtarılan çok sayıda mülteci arnavutköy emniyet müdürlüğüne götürüldü. vatandaşlar dükkandan çok sayıda zincir kilidi çıktığını ifade ederken mültecilerden geriye ise kurtarıldıkları kıyafetleri ve büyük umutlarla yanlarına aldıkları valizler kaldı. çok sayıda kişinin polis tarafından kurtarıldığını dile getiren görgü tanıklarından kadriye pekaz, “burada 150’den fazla kişi vardı. pakistanlılarmış, o pencereyi kırdılar. bir tane adam her zaman gelip bunlardan para alıyormuş. içeride hepsini dövmüşler. bir de bağlamışlar o çocukları. biz de polisi çağırdık, geldiler. onları alıp götürdüler bazıları yaralıymış” şeklinde konuştu.

  '15 kişi açlıktan ölmüş'
  mültecilerin kurtarılması sırasında büyük bir kargaşa çıktığını söyleyen neşe pekaz ise, “bunlar zincirlenmiş alt katta bir bodrum varmış. oraya bunları tıkmışlar yemek vermemişler, bunlar kendi kendine kurtuldu. iki kişi kaçtı onlar kurtulup üst kata bunlara saldırmaya çıktılar. biz polisleri çağırdık 'çok kişi halinde gelin' dedik. yerde yatanlar vardı bize '10-15 kişi öldü' dedi. içlerinden götürülüp bir yerlere atıldığını da söylediler. zincirlenmişler birbirlerine hatta oradan bir avuç anahtar da çıktı.

  'çatışma çıktı'
  başka bir grup da geldi hepsi birleştiler bir çatışma çıktı burada. biz buraya turist olarak geldik demişler yarım yamalak konuşuyorlar" sözleriyle korkunç olayı anlattı. 'elleri ve ayakları zincirle bağlıydı' olayı gören çevredeki bir vatandaş ise “hep elleri, ayakları zincirle bağlıydı. 'bizi kurtarın' diyorlardı. 'ekmek, su vermiyorlar, bizi dövüyorlar, para istiyorlar' diyorlardı” ifadelerini kullandı. (iha)
  --- spoiler ---

  kaynak: http://www.abcgazetesi.com/…-ve-15-ceset-70073h.htm

  edit: haberi dün görmüştüm aslında. başka kaynak bulamadığım için gerçek olup olmadığı konusunda tereddütler yaşıyorum.

  kansız biri aşk bodrum’da yaşanıyor diye espiri yapmış. allahından bul (bkz: #72443058)

  edit 2: kalemabaşka bir haber olduğunu ve linkini paylaştığım haberin kulaktan dolma bilgilerle yazıldığını söyledi. kendisinin yolladığı link: http://www.arnavutkoyden.com/…stanlilar-kurtarildi/
 • (bkz: vayy babaan kemüğüne)

  yazık bu insanlara tamam da bu insanları bir araya toplayacak kafaya nasıl ulaşıyorlar onu işte anlamıyorum resmen.
 • (bkz: insanlıktan umudunu kesmek)

  amistad flmi vardır hani. o geldi aklıma.
  hani 300 sene gerideydik batıdan, 100 sene daha geriye düştük demek ki son 15 senede.

  edit: doğrusu 57 zincirli göçmen kurtarılmış ve ölü yok.
  haber
 • ne dipsiz bir kuyuymus icine dustuguuz kuyu arkadas, bir turlu sonuna varamiyoruz. dustukce daha da dusuyoruz aq.
 • evrende yasanacak yer ararken, bu guzelim dunya'yi yasanamayacak yer haline getiren biz insanlarin allah belasini vermese mi artik...
 • "aşk bodrum'da yaşanıyor güzelim" yazarak espri yaptığını sana ergen piçleri ortaya çıkarmış olay.

  sizin gibileri bodruma kapatıp bir daha toplum içine çıkarmamak gerekiyor.
 • bu konuda bile basit bir sözcük üzerinden espri yapmaya çalışmak da sözlüğün durumu hakkında bir özettir.
 • işin garibi o 200 pakistanlı ülkemize bir şekilde giriyor, ancak buradan avrupa'ya geçemiyor.

  harika değil mi.

  istanbul aksaray'a getirip bıraksalardı keşke!
  nasıl olsa ülkemize elini kolunu sallaya sallaya girmek bile mümkün.
 • istanbulun son 15 yılda tüm ortadoğunun ve batı asyanın çöplüğü haline gelmesinden kaynaklanan korkunç olay.

  istanbul bir zamanların teksasını aratır hale geldi.
 • "aşk bodrum'da yaşanıyor güzelim" yazan, umarım aşkı yaşarsın.